تقدیر و سرنوشت انسان به دست کیست؟

1395/04/05

با سلام خدمت دوستای عزیز شهوانی 🌹

تاپیکی که امروز میخوام راجبش بحث کنیم وبراخودمم یکی از بزرگترین مجهولات زندگیمه درمورده تقدیر و سرنوشته انسانه.

به نظر شما تقدیر و سرنوشت انسان یه چیز از پیش تعیین شده است؟؟
به نظرتون سرنوشت انسان به دست خودش رقم می‏خوره ؟؟وآیا انسانه كه با استفاده از آزادی و اختیار وعقل خودش آینده خود را می‏سازه؟؟
آیا راه سعادت و خوشبختی یا شقاوت و بدبختی را خودش انتخاب میکنه یا یه چیز از پیش تعیین شده توسط کسی به اسم خداست وما انسان ها بازیگره این سناریوی از پیش تعیین شده ایم؟؟
و در آخر با توجه به نوشته های قرآن اينكه اگر سرنوشت هر انساني از بدو تولد نوشته شده است پس چگونه که میگن سرنوشت خودتون را در شب قدر تغيير دهيد؟؟
پس آيا سرنوشتي كه از اول خدا تعيين نموده داراي مشكل بوده ؟؟
آیا ما انسانها محکوم به تقدیر و سرنوشت و قسمت هستیم ؟؟ (dash) (dash)

لطفا با توجه به قوانین سایت و رعایت احترام کامل نظرات و دیدگاهای خودتونو بیان کنید تا به یه نتیجه کلی برسیم (blush)

6043 👀
6 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-07-05 18:02:14 +0430 +0430

خانم گلم …عزیزم
یکبار هم بیا این قضیه سرنوشت رو از منظری دیگه تماشا کن .
خیلی آسون و خیلی راحت میتونی با چشم های خودت ببینی و حتی احساسش کنی! متاسفانه این ادمهای دوپا با اون مغز معیوبشون از هزاران سال پیش تا بحال ، با این توهمات و خرافات و کلا اوهام بافی ها …که فقط و فقط صرفا جهت سواستفاده از بی خبران و ابلهان بوده ، بعدا بشکل قدرت طلبی توسعه پیدا کرد و تنها ارث بودی که نسل به نسل برایمان بیادگار گذاشتند !. خداوند در سرنوشت انسان هیچ دخالتی نداره . اصلا چنین چیزهایی رو یا اصلا اینطور بگم ، کلا از اولِ پیدایش ادمیزاد تا حالا …حالا هرکی میخواد باشه …هرچی بخدا نسبت دادند و هرچی از خدا هم گفتند یک توهین بسیار بزرگ به خدا محسوب میشه !
اگر مغزر 8 میلیارد انسان رو هم یکی حساب کنی …قدرت و عظمت خدا رو حتی نمیتوی تصور کنی ! حالا با این صفت ها و حرفهای خنده دار و هزار ان نسبت های ریزو درشت و حقارت آمیز رو بخدا نسبت میدن …صرفا میراث حقارت امیز اجداد نابخرد ادمیان بوده که در کمال حیرت تا به امروز در مغز ما به یادگار گذاشتند…!
عزیزم خیلی خیلی خیلی ساده بهت بگم الان که پشت کامپیوتر نشستی و متقابلا نشستم داریم سرنوشت دیگری رو رقم میزنیم …دیگران هم دارند سرنوشت مارو که الان راحت نشستیم رقم میزنند. چه جوری؟ خیلی ساده
شما هر حرکتی رو انجام بدی حتی یک قدم در حیاط منزل عقب جلو بزاری یا اینکه یک کلام حرف بزنی …به این میگن سرنوشت ساختن هم برای خودت هم دیگری !
فرض کن درون پیاده رو داری راه میری و من پشت سرت در حرکتم …پشت سرمن هم یه نفر دیگه …ناگهان شما یه اسکناس میبنی …ناخوداگاه خم میشی برش میداری دراین هنگام من به شما برخورد میکنم …مکث میکنیم همین شما به راه خودت ادامه میدی …من همینطور …سر چهارراه ناگهان یه ماشین بمن میزنه ! اسم اینو چی میزاری ؟ خدا خواست ؟ خودم خواستم ؟ یا شما خواستی که خم شدی پول برداری ؟ اگر من بهت نمیخوردم شاید سالم میماندم …شاید تو زخمی میشدی !
حالا حساب کن میلیونها ادم در این شهر زنجیر وار دارند سرنوشت همدیگرو رقم میزنند …اقا ساعت چنده ؟ یه مکث …مسیر زندگی عوض شد ! حتی با یک ثانیه استپ کردن … شانسی که میتونست 20 متر بالاتر نصیب تو بشه تغییر مسیر میده ووشاید هم برعکس بدشانسی منتظرت بود…تغییر کرد! رو این حساب هرچقدر در زندگیت برنامه ریزی کنی که در اینده چی میخوای بشی و چه جوری سکان رهبری زندگیت رو اونطور که باب میلت باشه بخواهی …یک فکر کاملا احمقانه و درو از عقله که با هیچ منطقی جور درنمیاد …!.
خوشبخت ترین انسانهایی که روی زمین زندگی کردن فقط انسان های نخستین بودند و بس! البته ماهنوز هم همان انسانهای نخستین هستیم فقط دوتا فرق داریم …اونها در جنگل بودند …اما حالا فقط درخت نیست ! فرق دیگه اش اینه که اونها بمراتب و صدالبته ازما خیلی خیلی بهتر بودند و دور از جون ادم تر بودن ! اون بدبخت ها بزرگترین تسلیحاتی که تو زراد خانه هاشون پیدا میشد فقط یه گرز ، شاید هم یه چماق بود وسلام … الان چی دارند ؟ اونها اگر از روی غریضه شاید یکی رو میکشتند …الان از روی عقل و متمدن بودن به فجیع ترین وضعی مثل آب خوردن ادم میکشند!
اونها دروغ نمیگفتند اما دراین عصر انسان متمدن صبح خودشو برای بدست اوردن روزی با دروغ شروع میکنه …اونها اگر دزدی هم میکردند از روی نیاز بوده اما حالا بی نیاز ترین ها شاه دزدهای روزگارند ! اونها اگر از روی غریضه امیزش میکردند …در این عصر به شکل حیوانی و سادیسمی به ناموس مردم و هر حریمی که بگی تجاوز میکنند …! برای همین میگم ادمیزاد ابله ترین و بدبخت ترین خلقت افرینش هستش …میگی نه خوب نگاه کن همه این بلاهارو سرهم میارند که هیچ بکنار…همین که یه مشت خل مغز و کلا مغزهای بد …ادمهای بدذات دارند دنیا رو اداره میکنند ! 1000 تا ادم خوب روی حساب خوب بودنش نمیتونه 2تا ادم بد رو اداره بکنه ! چون ازادی افراد اعتقاد داره …چون نمیتونه مغزهای اکبند مانده ، یا کم کارکرد بدبخت اجتماع رو بجهت منفعت طلبی یا ایدئولوژی خاصی جهت حفظ و توسعه قدرت طلبی بنفع خودش مصادره بکنه !! اما خوب تماشا کن که چه جوری 2تا ادم بد 1000 نفر ادم خوب رو نه تنها اداره میکنند بلکه زنجیر هم دست و پاشون بستند و توسرشون هم میزنند قاطی هیچ کاری هم نمیکنندشون تا میادا قدرت بگیرند !.
عزیزم حقیت خیلی ساده تر و خیلی آسونتر از اون چیزیست که این مغز پیچون ها برامون سختش کردن هست ! کافی فقط نیک و به روشنی جلوت رو ببینی …براحتی قابل مشاهدست …اما کاری کردن که چشمامون نتونه ببینه یا اگر هم دید نتونه تشخیص بده …باید بری حتما اون دور دستها سراغش بگردی …!
این خلاصه مطلبی بود که میتونستم برات بدینشکل بنویسم …امیدوارم تونسته باشم منظور خودم رو رسونده باشم …و البته امیدوارم هستم …این نظر منتشر شه .چون اکثرا با خطا خواندن مطلب خستگی تایپ رو رو تنمون گذاشتند . حالا نمیدونم سیستم رو چی حساسه که تشخیص اینچنین میده …ما که نفهمیدیم .

0 ❤️

2016-07-05 18:03:58 +0430 +0430

عجبببببببببببببببببببب
این دیگه معجزه بود

0 ❤️

2016-07-05 18:42:21 +0430 +0430

شما هنوز دارین میگردین ببینین دست کیه؟! ?
دوتا نظریه وجود داره که دست کیه؟!: نظریه تکامل داروین که میگه دست خود بشره دومی هم نظریه جنبش شونگولی جانی سینزه که میگه دست کیرشه که برای ما پسرا حتما در یک برهه زمانی این سرنوشت رقم میخوره ?
بقیه بحثاتونم که 100خطه چرنده ? ? ?

0 ❤️

2016-07-07 21:12:27 +0430 +0430

برام سخته باور کنم با این نظم دقیق در جهان هستی خدایی وجود نداشته باشه.من به خدایی که مثل ی دیو یا ی فرشته که بالای ابر ها نشسته و داره بنده هاش رو نظاره میکنه اعتقادی ندارم.
سرنوشت دست موجودیه که از عقلش بهتر استفاده کنه.مثل میمون که عقلش تکامل پیدا کرد و شدیم انسان های پیشرفته امروزه.
و کسانی که تو مسیر زندگی انسان قرار میگیرن فقط ی تلنگر به طرف حساب میشن.شاید کمی کیفیت زندگی انسان رو عوض بکنن ولی اون فرد همچنان به سمت مسیر عقل خودش در حرکته.
شاید خدا همون ذهن هر موجودی باشه همون ذهنی که تو تنهایی حضرت محمد باهاش صحبت کرد.

0 ❤️

2016-07-08 18:46:42 +0430 +0430
نقل از: angry_boy

به این کیون؟! ?

من همون اول به خانوم حنا گفتم که سوال بی جوابیه این تاپیک.شما دو تا هم تا 10 سال دگه خودتونو جِرَم بدید به جواب نمیرسید و نمیتونید هم دگه رو قانع کنید. (dash)

به نظرم بی جوابه بی جوابم نیس هرکسی برا خودش یه جوابی داره قانع بشه ولی به اشکال مختلف :)

0 ❤️

2017-01-06 19:25:03 +0330 +0330

سرنوشت انسان دست خودشه چون میتونه انتخاب کنه، هر لحظه با یه انتخاب داری تغیرش میدی. ولی خدا تا ته سرنوشتت رو میدونه چون علم غیب داره

موفق باشی

0 ❤️

2017-01-09 05:39:35 +0330 +0330

با سلام خدمت همه رفقا چند تا دختر خیلی خوب از تهران(فقط ) میشناسم. البته فقط میشناسم و ن چیز دیگه تا چقد میتونی خرج کنی؟ از 200 میشناسم تا 800 ولی خوب میدونی که فرق پراید با پورشه رو توشون احساس میکنی تل.گرام اکی میشیم اگه خاستی فقط بگو از شهوانی چون پی وی شخصیه ای دی در پی وی شهوانی پیام خصوصی بدید

0 ❤️

2021-06-02 13:02:06 +0430 +0430

تو طول زندگی هزاران مسیر که انتهاشون معلومه(و گاهی ما درکی از پایان مسیر نداریم)،خواسته یا ناخواسته جلوی پامون قرار میگیره و ما هم گاهی حق اینو داریم که انتخاب کنیم تو این مسیر قدم برداریم یا نه. این شکلی یکی از هزاران سرنوشتی که ممکن بود برامون اتفاق بیوفته رو میسازیم.
کسانی هم که به قدرت انتخاب اعتقاد ندارن فقط کافیه لحظه ای به گذشته شون نگاه کنن… قطعا لحظاتی رو مرور خواهند کرد که اگر تصمیم دیگه ای گرفته بودن زندگی متفاوتی رو در این لحظه تجربه میکردند.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «