خدا آری یانه؟

1395/03/09

دوستان این تاپیک رو زدم تا ریشع ای تر بحث کنیم میخوام بیاید وبگید اصلا به وجود خدا اعتقاد دارید یانه اگه دارید دلیلتون چیه وبه چه دینی معتقدید؟واگر وجود خدا رو انکار میکنید دلیلتون برای انکار خدا چیه؟

عرض کنم دراین تاپیک جایی برای افراد معارض نیست وتوهین جایی نداره فقط برای این است که باهم بحث کنیم کاملا دوستانه ومنطقی وخواهش میکنم بافحش وتوهین شخصیت ضعیف خودتون رو نشون ندید.باتشکر

4746 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-05-30 20:53:54 +0430 +0430

دلم میخواد دوستان مخالف برهان صدیقین رو منطقی نقد ورد کنند ویا آن را بپذیرند.

0 ❤️

2016-05-31 17:54:04 +0430 +0430
نقل از: mane.tanha
نقل از: ali.anm
نقل از: اسکلت حشری
SENDAAD: حرفای شما خیلی جالبه اسکلت حشری اگر امکان داره در مورد این جمله که آوردید:

«جهان یه ماشینه که صرفن با قائده و قوانین خاص خودش میگرده، قوانینی که فارغ از درک انسان هم نیس. ما هم برا فراگیری این قوانین اصن نیازی به وجود خدا نداریم»

بیشتر توضیح بدید و بگید اگر خدا نیست پس همین جهان و ماشین با قائده و قانون از کجا اومده و اولین بار کی اونو اینجوری با قانون به وجود آورده!

هر چیزی یه اولینی داره

_

مناظره همون دانشمند مذکور (استیون هاوکینگ) با پاپ ↓

استیون هاوکینگ: "جهان" چجوری بوجود اومده؟

پاپ: "جهان" رو "خدا" بوجود اورده.

استیون هاوکینگ: "خدا" چجوری بوجود اومده؟

پاپ: "خدا" احتیاجی به "خالق" ندارد.

استیون هاوگینگ: پس ما نتیجه میگیریم که «یه چیزی میتونه وجود داشته باشه بدون اینکه احتیاج به خالق داشته باشه» حالا برمی‌گردیم سر پرسش اول!

اگه ما فرضو این بگیریم که این ماشین پیچیده و با قائده و قانون رو یه پدیده‌ای(مثل خدا) خلقش کرده، پس خودِ اون پدیده باس پیچیده‌تر و کامل‌تر باشه و درنتیجه احتیاج به یه پدید‌آورنده‌ای پیچیده‌تر از خودش(خدای خدا) داشته باشه و اون هم نیز(خدای خدای خدا)، الی‌آخر... بقولی میشه همون «تسلسل»!

فلذا اگه قراره «هرچیزی علت داشته باشه» (قانون علّیت)، پس خودِ "خدا" هم باید علت داشته باشه. درغیر اینصورت این قانون باطله چون خودشو نقض میکنه. «این‌صفه» رو کامل مطالعه بفرمائید ولی با دقت!

ضمن اینکه اگه بنا بر این باشه که «خدا می‌تونه علت نداشته باشه» پس ینی «مواردی در جهان هس که می‌تونه بی‌علت باشه» که در این صورت میشه همون حرف "هاوکینگ"؛

خودِ «جهان» بی‌علّت است و همون «اولین» به فرموده جنابالی.

برهان صدیقین رو شما مطالعه کردی؟ بنده تقریر ابن سینا رو برای این برهان درابتدای تاپیک آوردم که به این مغلطه ی هاوکینگ جواب میده چون هاوکینگ چیزی از فلسفه بارش نیس(من این نتیجه اولین بار پارسال که حرفش به پاپ رو شنیدم گرفتم) هرچیزی در اطرافمون میبینیم ممکن الوجود هست ینی برای خلق شدن نیاز به خالق دارد درواقع غنی بالذات نیست درنتیجه اگر خالقش یا واجب الوجود است یاممکن الوجود که اگر حالت دوم باشد نیاز به خالق دارد والی آخر وچون دور وتسلسل باطل است نتیجه میگیریم یک موجود واجب الوجود غنی بالذات هست که خالق هرچیزیست که میبینیم.

دوست من… چرا هر چی ملاها از بچگی یادت داده اند رو تا بزرگی تکرار میکنی!؟ پس فرق تو با یک حیوان دستاموز چیه!؟ کی گفته که حتما حرف فلانی درسته و ما بر اساس حرف فلانی باید منطق داشته باشیم…!؟!!؟ کی گفته که اشیاء به سه دسته ممکن الوجود …ممتنع الوجود و واجب الوجود تقسیم باید بشن…!؟ ما قبول نداریم همچین تقسیم بندی رو… تو برو قبول کن. بستگی به این داره که چقدر ضریب هوشیت باشه…تو اگه این خزعبلات رو فلسفه و منطق میدونی… ما این فلسفه رو قبول نداریم. اصلا فلسفه یعنی ضدیت با دین. و اینطور نیست که تو بحثهای دینی رو در قالب فلسفه بگی. این میشه سفسطه. حرف ملاها رو تکرار نکن…تو اصلا هیچی نه از دانش میدونی…نه از تکامل…نه از زیست شناسی…نه از فلسفه. یک مشت چرندیات ملاها رو هی بلغور میکنی اسمشو میذاری منطق و فلسفه. بعد جالب اینه که با داروین و هاوکینگ و داوکینز مخالف هستی…! تو کی هستی که بخوای با این غولهای دانش مخالفت کنی!؟ خدا اگه هم باشه که مهم نیست، اسلام دین من درآوردی محمد و سلمان پارسیه.

خوبه گفتم جایی برای توهین نیست حالا توهینم کردی اشکال نداره من توهین نمیکنم.
اولا من حرف ملا هارو تکرارنمیکنم هرچی میگم حاصل مطالعه وتفکر خودمه
دومامن نگفتم با هاوکینگ وداروین مخالفم اون حرف هاوکینگ به پاپ روهم معلوم نیس واقعیه یایه داستانه ولی کتاب طرح بزرگ هیچگاه خدای یگانه رو رد نمیکنه.
داروین هم خودش مسیحی باایمانی بود وبه خدا معتقد بود (ظاهرا شما اطلاعاتی راجع به ایشون ندارید)ونظریه تکاملش نه باتوحید ونه ادیان منافاتی نداره.
برهان صدیقین یک برهان فلسفی اس اگر فلسفه نمیدانید لطفا اظهار نظر نفرمایید.

0 ❤️

2016-05-31 20:49:37 +0430 +0430
نقل از: mane.tanha من خیلی بیشتر از تو فلسفه میدونم.. ولی تو اشتباه فکر میکنی هر چی ملاها یادت داده اند در مدارس.. همون فلسفه است و همون درسته.. فلسفه در ضدیت کامل با دین خلق شده. زکریای رازی که صاحب کتب نقض الادیان مخاریق الانبیا و حیل المتنبیین است دین رو مضر دونسته و گفته بجاش فلسفه به مردم بیاموزیم. غزالی که بزرگترین متکلم اسلامی است بر ضد ابن سینا و فارابی و دیگر دانشمندان ایرانی ضداسلام، کتاب تهافت الفلاسفه رو نوشت به معنی پراکنده گویی فلاسفه. و ابن رشد در جواب او کتاب تهافت التهافت رو نوشت یعنی پراکنده گوییهای پراکنده گو. کلا حرف از فلسفه نزن. تو برو حرف از حلیه المتقین و تحریر الوسیله و میزان الحکمه بزن.. فلسفه رو بیخیال که حوزه تو نیست

اینجا هم جایی برای افراد کوته نظر وبدون فکر ومنطقی مثل تو نیست چیزی ازفلسفه بارت بود نقد میکردی اول تاپیک گفتم میخام منطقی بحث کنیم وجایی برای افراد معارض نیست لطفا این مغالطاتت رو و توهین هارو برو یجای دیگه قی کن نه اینجا حرف منطقی داری بزن وگرنه خاموش. ?

0 ❤️

2016-06-01 10:57:55 +0430 +0430
نقل از: mane.tanha هم ریدم به مقدسات تازی .. هم به تاپیک نجس هر چی بسیجیه.. امیدوارم بزودی میله های زندان رو توی کون بسیجیها ببینم..

شاهد فرهنگ وشعور یکی از کسانی که به اصطلاح خودشان را آزاد اندیش مینامند هستیم.
بیشتراز این ازتو توقع نداشتم انتظار بیجایی داشتم که از مغزت استفاده کنی.

0 ❤️

2016-06-01 18:52:10 +0430 +0430

خب ظاهرا دوستانی که درتاپیک های دیگه درحال مغلطه وتوهین به ادیان الهی هستند(بخصوص اسلام)از نقد منطقی اولین اصل ادیان الهی ینی توحید عاجزند ومجبورند قبول کنند که خالقی وجود دارد چراکه نتوانستند برهان صدیقین(یکی ازبرهان های قوی اثبات وجود خدا)رو رد کنند(بابراهین دیگه کاری ندارم).

0 ❤️

2016-06-01 19:16:15 +0430 +0430

دوستان به تاپيك اين بسيجي كون نشور كون باقالي و فدايي دودول هاي رهبر دقت نكنين…اين اصلا هيچي بارش نيست.فقط شر و ور ميگه.هر جوابي كه بهش ميدي كسشر ميگه و مغلطه ميكنه و زر زيادي ميزني.اين اگه مغز داشت تويه سايت پورن از اسلام دفاع نميكرد. ? ? ? ? درمورد خدا هم بايد بگم 100 درصد خدايي يكتا و مهربان و شادي افرين و بزرگ وجود داره كه خالق همه چيز جهانه ولي اين خدا اون الله جاكش اسلام نيست كه صبح تا شب در ماهي تابه سرخ ميكنه و بعد در روغن جوش ميندازه و بعد دوباره زنده ميكنه در اتيش ميندازه و پيروانش همه تروريست و كودك ازار و دزدن.

0 ❤️

2016-06-01 19:30:11 +0430 +0430
0 ❤️

2016-06-01 19:40:59 +0430 +0430

جالبه که همشون شروع می کنند به توهین و حتی بعضا با کلمات شیک این کار رو می کنن که اگه کسی جوابشون رو با فحش داد بگن نگا این توهین میکنه منطق حالیش نیست!
هیچ شخصی عقاید کاملا درستی نداره پس نمیشه گفت نگا استیون هاوکینگ یا داروین خدا رو قبول ندارن یا دارن پس همون درسته! باید همه نظرات رو خوند و بررسی کرد… خیلی از برترین فلاسفه فیزیک و شیمی نمیدونستن… قرار نیست که همه افراد همه جور علمی داشته باشن!
همون استیون هاوکینگ که فیزیک خونده قطعا اطلاعات خیلی زیادی راجع به زیست شناسی نداره یا داروین اطلاعات فیزیکی زیادی نداشته! پس نباید بگین نگا فلانی فلان چیزو رد کرده(که هیچ ربطی هم بهش نداره) پس حق با اونه!

0 ❤️

2016-06-02 14:50:13 +0430 +0430

خب شماکه میگی خداوجود داره میتونم بپرسم هدفش ازخلقت چی بوده؟

0 ❤️

2016-06-04 07:41:32 +0430 +0430
نقل از: ali.anm خب ظاهرا دوستانی که درتاپیک های دیگه درحال مغلطه وتوهین به ادیان الهی هستند(بخصوص اسلام)از نقد منطقی اولین اصل ادیان الهی ینی توحید عاجزند ومجبورند قبول کنند که خالقی وجود دارد چراکه نتوانستند برهان صدیقین(یکی ازبرهان های قوی اثبات وجود خدا)رو رد کنند(بابراهین دیگه کاری ندارم).

دوست عزیز تا جایی که بنده اطلاع دارم براهین اثبات خدا (حتی برهان صدقین) هیچکدوم به تنهایی اعتباری ندارن و نمیتونن خدا رو ثابت کنن بلکه براهین اثبات خدا مثل یه جور پلکان و نردبانه که همدیگرو تکمیل میکنن. این براهین از برهان نظم شروع میشه از به کمک برهان علیت تکمیل تر میشه به کمک برهان وجود به واجب الجود میرسه، با استفاده از برهان صدقین و درکنارش برهان خلف در نهایت خدا رو به اثبات میرسونه.
میشه اینطور گفت که براهین اثبات خدا تکمیل کننده همدیگه ستند و برخلاف تصور خیلی از دوستان هیچکدوم رد نشدن بلکه دارای نقص هستند.به عبارت ساده تر مثلا برهان نظم نقض نشده بلکه دارای نقصه.

0 ❤️

2016-06-04 12:07:09 +0430 +0430

دوست عزیز اینجا دارای نقص بودن نه به معنای اشتباه بودن بلکه به معنی ناکافی بودنه.منظور من این بود که هیچکدوم از براهین وجود خدا <<به تنهایی>> نمیتونن خدا رو اثبات کنن.این براهین رو به صورت نرده ای و پلکانی و در پاره ای از موارد به صورت موازی با براهین اصلی تر(مثل برهان خلف) میتونن خدا رو اثبات کنن.
هرچند اگه اگه بخوایم به صورت پیچیده تر و فلسفی تر خدا رو اثبات کنیم.باید بگم این براهین مثل اجزای یه دوچرخه یا ماشین میمونن که هیچ کدوم از این جزء ها به تنهایی ماشین رو نمیسازه بلکه از به هم پیوستن این قطعاته که ماشین درست میشه همونجور که از به هم پیوستن این براهینه که خدا اثبات میشه(یا حداقل سعی میشه اثبات بشه).
ناقص بودن این اجزا نه به معنای خراب بودن اونها که به معنای ناکافی بودن هرکدوم به تنهایی برای اینکه اونا رو ماشین بنامیم هست.
همینطور ناقص بودن براهین اثبات خدا نه به معنای اشتیاه بودن اونها که به معنی ناکافی بودن هرکدوم به طور مستقله.

0 ❤️

2016-06-04 12:13:40 +0430 +0430

یه نکته ای رو فراموش کردم دوست عزیز.اونم درباره قاطعیته منه که فکر میکنم امضای من خودش گویای همه چیز باشه.
به هرحال از اونجایی که نه من نه هیچ کسی دیگه تو دنیا خدا رو ندیده هیچ وقت نمیشه به طور صد در صد از وجود خدا مطمئن شد.ولی خب عقل و منطقم اینطور به من حکم میکنه که حتما خدایی وجود داره.والبته واقعا امیدوارم که وجود داشته باشه.چون واقعا نمیتونم تصور کنم که بدون خدا چطور ممکنه خودمو زنده بذارم.

0 ❤️

2016-06-04 21:43:32 +0430 +0430
نقل از: angry_boy
نقل از: wetland دوست عزیز اینجا دارای نقص بودن نه به معنای اشتباه بودن بلکه به معنی ناکافی بودنه.منظور من این بود که هیچکدوم از براهین وجود خدا <<به تنهایی>> نمیتونن خدا رو اثبات کنن.این براهین رو به صورت نرده ای و پلکانی و در پاره ای از موارد به صورت موازی با براهین اصلی تر(مثل برهان خلف) میتونن خدا رو اثبات کنن. هرچند اگه اگه بخوایم به صورت پیچیده تر و فلسفی تر خدا رو اثبات کنیم.باید بگم این براهین مثل اجزای یه دوچرخه یا ماشین میمونن که هیچ کدوم از این جزء ها به تنهایی ماشین رو نمیسازه بلکه از به هم پیوستن این قطعاته که ماشین درست میشه همونجور که از به هم پیوستن این براهینه که خدا اثبات میشه(یا حداقل سعی میشه اثبات بشه). ناقص بودن این اجزا نه به معنای خراب بودن اونها که به معنای ناکافی بودن هرکدوم به تنهایی برای اینکه اونا رو ماشین بنامیم هست. همینطور ناقص بودن براهین اثبات خدا نه به معنای اشتیاه بودن اونها که به معنی ناکافی بودن هرکدوم به طور مستقله.

که شما بسیجیا رفتید به کتاب دینی دوران دبیرستان رجوع کردید!! یعنی چی دارای نقصه ولی … !!

بعدشم هزاران دلیل دیگه هم برا رد خدا وجود داره. منم بگم اینا بعضا ناقص هستند ولی این دلیل غلط بودنشون نیست!!

دوست عزیز بسیجی خطاب کردن اونم به عنوان فحش و ناسزا!!! به بنده به دور از شان شماست ازتون خواهش میکنم احترام خودتون رو نگه دارید.اینم اطلاع بدم که بنده تو تمام عمرم روزی رو نبوده که عضو بسیج بوده باشم.
واقعا بعد اینهمه توضیح و تفسیر نمیدونم چرا اینطور با کامنتم برخورد کردید. احساس میکنم اصلا درباره کامنتم 5 دقیقه هم فکر نکردید.
بازم تاکید میکنم ناقص بودن براهین به طور مستقل نشون دهنده غلط بودن اونا نیست. بلکه از اجتماع این براهین و رابطه طولی و عرضی که با هم دارن میشه خدا رو اثبات کرد.

0 ❤️

2016-06-04 21:49:29 +0430 +0430
نقل از: Am_goo خیر اعتقادی ندارم چون هیچ یک از دلایلی که میارن کافی و درست نیست بنظرم و همشون رد شدنیه . جهان و ما هم نیازی بهش نداریم اما خب و دید 0 و 100 ای رو قبول ندارم و بنظرم به احتمال خیلی زیاد هیچ موجود ماوراالطبیعه ای مراقب ما نیست و توی کار هامون دخالتی نمیکنه .
نوشته بودی:
Am_goo : </b>به احتمال خیلی زیاد هیچ موجود ماوراالطبیعه ای مراقب ما نیست و توی کار هامون دخالتی نمیکنه . </div>

اینو خوب اومدی… ?

اما دلیلش رو هم اگه بگی ، کارو تکمیل کردی…

0 ❤️

2016-06-04 21:55:55 +0430 +0430
نقل از: wetland یه نکته ای رو فراموش کردم دوست عزیز.اونم درباره قاطعیته منه که فکر میکنم امضای من خودش گویای همه چیز باشه. به هرحال از اونجایی که نه من نه هیچ کسی دیگه تو دنیا خدا رو ندیده هیچ وقت نمیشه به طور صد در صد از وجود خدا مطمئن شد.ولی خب عقل و منطقم اینطور به من حکم میکنه که حتما خدایی وجود داره.والبته واقعا امیدوارم که وجود داشته باشه.چون واقعا نمیتونم تصور کنم که بدون خدا چطور ممکنه خودمو زنده بذارم.

با این حرفت موافقم

راستش خیلی سخته تصور دنیای بدون خدا. یعنی یه جورایی مثل جایی میمونه که صاحاب نداره و حساب کتابی توش! یه حس نا امیدی خاصی داره…

البته یه بدی ام که داره اینه که میدونی سرنوشتت دست خودت نیست و همین هم آرامشت رو ازت میگیره بدجور! آدم با خودش مالک خودش باشه!! همش میتسی نکنه شکست بخوری یا اینکه خدا بزنه بدبخت بیچاره ت کنه!!الآن شاید بگی این کاراش حتما از رو حکمته ولی آِا خدای قادر نمیتونه به روش نرم تر یا مهربانانه تری کارای ما رو راست و ریست کنه؟!اگه نمیتونه پس قادر نیست، اگرم نیمخواد پسی سادیسم حاد داره و باس هر چه سریعتر به یه روانپزشک مراجعه کنه!!

دوست عزیز سادیسم برای کسیه که از انجام کاری لذت ببره.به نظرت لذت بردن نشونه فقر و نیازمندی نیست؟؟
اینیم که میگی خدا چرا حکمتش مهربانانه نیست،یعنی تو داری واسش تعیین تکلیف میکنی که چیکار کنه؟احیانا نمیخوای وردستت بیاد واست پرتقال پوست بکنه بذاره دهنت صفا کنی؟
اگه واقعا خدا و اون دنیایی وجود داشته باشه که همه اینا از روی حکمتش و درکنارش آزمایش الهییه اگه نیست که اصلا این بحث کردنا فایده ای نداره.
قرار نیست چون خدا حکیمه بیاد و باب صد در صدی میل ما عمل کنه.

0 ❤️

2016-06-04 21:59:29 +0430 +0430
نقل از: SENDAAD یه نظر به دنیا و آدماش و رجوع به ذات خودمون معلوم میکنه که خالق عظیم و بزرگ هست و وجود داره

کسانی که وجودشو منکر میشن فقط دارن خودشونو گول میزنن

درود بر شما…

افرادبسیاری در دنیا وجود دارن کِ دارای ذاتی شرور و جنایتکارن… با فرمول شما، میشه نتیجه گرفت که این دسته از آدما، با رجوع ب ذات خودشون، متوجههِ وجود خالقی بسیار منفورتر خواهند شد… (نگو ک اینو نگفتی و تفسیر عجیب هم، واسمون نبافی در پاسخ)

با کلی گویی، مشکلی حل نشده و نمیشه…

هیچ موقع فِک کردی کِ این چجور موجودیِ کِ “لم یلد و لم یولده” ؟ (تفسیر و کپی پیست نمیخایم… نظر خودتو بگو)

و بسیاری از پرسشهای تکراری و بی جواب مونده ی دیگه…

0 ❤️

2016-06-04 22:04:44 +0430 +0430
نقل از: pouyapoya2012
نقل از: SENDAAD یه نظر به دنیا و آدماش و رجوع به ذات خودمون معلوم میکنه که خالق عظیم و بزرگ هست و وجود داره

درود بر شما…

افرادبسیاری در دنیا وجود دارن کِ دارای ذاتی شرور و جنایتکارن… با فرمول شما، میشه نتیجه گرفت که این دسته از آدما، با رجوع ب ذات خودشون، متوجههِ وجود خالقی بسیار منفورتر خواهند شد… (نگو ک اینو نگفتی و تفسیر عجیب هم، واسمون نبافی در پاسخ)

هیچ موقع فِک کردی کِ این چجور موجودیِ کِ “لم یلد و لم یولده” ؟ (تفسیر و کپی پیست نمیخایم… نظر خودتو بگو)

من نمیخوام با شما بحث کنم و احتمالا آخرین باری باشه که به تاپیک میام ولی تا جایی که من میدونم خدا موجود نیست بلکه وجوده.

0 ❤️

2016-06-04 22:16:42 +0430 +0430
نقل از: ali.anm قابل توجه تمام عزیزان بنده دوسال پیش بخاطر شکی که درتوحید کردم حدود سه ماه از دین خروج کردم (هرچند که برای تحقیق بسیار زمان کمیه)وشروع کردم نظریات مخالف وموافق رو خوندم وساعت ها فکر کردم وبه این نتیجه رسیدم خدا هست.

لطفا کسانی که وجود خدارو رد میکنند برای اثباتش دلیل بیارند ویا دلایل محکمی مثل برهان صدیقین رو رد کنند.

بنده کتاب طرح بزرگ رو خوندم وهیچ کجای اون وجود خدای یگانه رو رد نمیکنه فقط خدایان باستانی رو که هر اتفاقی اعم از طوفان وقحطی رو به ناراحتی خدایان و نعمت وسرسبزی وباران رو به خوشحالی خدایان ربط میدادند وبرای باد ودریا وطوفان وهرچیز وهرپدیده که از درکش وتوضیحش ناتوان بودند به یک خدا ربط میدادند رد میکند وتوضیح میده چطور بشر متوجه شد که پدیده هایی رو که به خدا ربط میده به قوانین طبیعت مربوط اند.

واما درباره ریچارد داوکینز که نقد بسیاری راجع به نظراتشون نوشته شده وبه خوبی بررسی شده که کاری بهش نداریم ولی در یک مصاحبه تلوزیونی مجری ازش میپرسه که اگر از دنیا رفتی خدا رو دیدی چی بهش میخای بگی وپاسخی نداره که بده(این ویدیو درسایت آپارات موجوده) پس حتی اگر تمامی براهین اثبات خدا رد بشه(که نشده) باز طبق شرط پاسکال حتی اگر دینی رو قبول نمیتونید بکنید(از روی عقل ونه از خصومت)حداقل بهتره به وجود خدا قائل باشیم وکارهای نیک کرده واز کارهای ناشایست بپرهیزیم.

نوشته بودی: ali.anm : مجری ازش میپرسه که اگر از دنیا رفتی خدا رو دیدی چی بهش میخای بگی وپاسخی نداره که بده

کجا با این عجله… پیاده شو باهم بریم…

و اما پاسخ این سوال : بهش میگیم کِ آخه، تو چجور آفریدگاری هستی ک بعد از میلیارها سال، نتونستی ی راه ساده و بی دردسر برای شناسوندنِ خودت به مخلوقاتت ارائه بدی… و خلاص…

شاعر میفرماید :" معذورم، اَر (اگر) محالِ تو، باور نمیکنم…

دوست من… در اون لحظه، این ماییم کِ خیام وار، از خداوند ادیان، طلبکاریم… نَ اون از ما…

0 ❤️

2016-06-04 22:20:36 +0430 +0430
نقل از: wetland
نقل از: pouyapoya2012

درود بر شما…

من نمیخوام با شما بحث کنم و احتمالا آخرین باری باشه که به تاپیک میام ولی تا جایی که من میدونم خدا موجود نیست بلکه وجوده.

تا از تاپیک نرفتی…

اگه بفرمایید ک شخص شما چجوری بِ این نتیجه رسیدی… ما را کفایت نماید…

0 ❤️

2016-06-04 22:22:25 +0430 +0430
نقل از: angry_boy که بحث در این باره بی فایدس! خودتون برید تحقیق کنید و هر راهی که فک کردید درسته رو انتخاب کنید. ولی یادتون باشه که چه و با خدا و چی بی خدا، سعی کنید که همیشه **انسان** باشید.

بعدشم دوستانی که میان حرف میزنن اکثرشون از روی باد معده حرف میزنن! لطفا هر دلیلی که میخواید بیارید منطقی باشه و با سند مدرک! نه اینکه از روی تعصب و هر چی که عشقتون میکشه صحبت کنید!!

درود بر شما…

0 ❤️

2016-06-04 22:33:05 +0430 +0430
نقل از: wetland یه نکته ای رو فراموش کردم دوست عزیز.اونم درباره قاطعیته منه که فکر میکنم امضای من خودش گویای همه چیز باشه. به هرحال از اونجایی که نه من نه هیچ کسی دیگه تو دنیا خدا رو ندیده هیچ وقت نمیشه به طور صد در صد از وجود خدا مطمئن شد.ولی خب عقل و منطقم اینطور به من حکم میکنه که حتما خدایی وجود داره.والبته واقعا امیدوارم که وجود داشته باشه.چون واقعا نمیتونم تصور کنم که بدون خدا چطور ممکنه خودمو زنده بذارم.

تصور کن… دوست من… تصور کن…

کم کم عادت میکنی…

0 ❤️

2016-06-04 22:52:03 +0430 +0430
نقل از: wetland

با این حرفت موافقم

راستش خیلی سخته تصور دنیای بدون خدا. یعنی یه جورایی مثل جایی میمونه که صاحاب نداره و حساب کتابی توش! یه حس نا امیدی خاصی داره…

البته یه بدی ام که داره اینه که میدونی سرنوشتت دست خودت نیست و همین هم آرامشت رو ازت میگیره بدجور! آدم با خودش مالک خودش باشه!! همش میتسی نکنه شکست بخوری یا اینکه خدا بزنه بدبخت بیچاره ت کنه!!الآن شاید بگی این کاراش حتما از رو حکمته ولی آِا خدای قادر نمیتونه به روش نرم تر یا مهربانانه تری کارای ما رو راست و ریست کنه؟!اگه نمیتونه پس قادر نیست، اگرم نیمخواد پسی سادیسم حاد داره و باس هر چه سریعتر به یه روانپزشک مراجعه کنه!!

دوست عزیز سادیسم برای کسیه که از انجام کاری لذت ببره.به نظرت لذت بردن نشونه فقر و نیازمندی نیست؟؟
اینیم که میگی خدا چرا حکمتش مهربانانه نیست،یعنی تو داری واسش تعیین تکلیف میکنی که چیکار کنه؟احیانا نمیخوای وردستت بیاد واست پرتقال پوست بکنه بذاره دهنت صفا کنی؟
اگه واقعا خدا و اون دنیایی وجود داشته باشه که همه اینا از روی حکمتش و درکنارش آزمایش الهییه اگه نیست که اصلا این بحث کردنا فایده ای نداره.
قرار نیست چون خدا حکیمه بیاد و باب صد در صدی میل ما عمل کنه.

ولی به من حق بدید که این حرف رو بزنم! شمام معلومه که حتی یه ثانیه هم به حرفای من فک نکردید و از روی تعصب نظر دادید. ببین دوست عزیز من نمیگم خدا دقیقا مطابق میل ما عمل کنه؛ ولی نباس که همیشه ما رو عذاب بده و همیشه سخت ترین راه ها رو انتخاب کنه! این چه خداییه که همیش داره ما رو عذاب میده! تازه لذت هم میبره! تو خودم همین اسلام اومده که هر که در این بزم مقرب تر است جام بلا بیشترش میدهنو! خدا وقتی میبینه که بندش داره عذاب میکشه و بهش رجوع میکنه خوشحال(که مثلا میخواد صدای بندش رو بشنوه) میشه! به نظرتون این جور خدایی سادیسم نداره؟! خدای شما مخالف شادیه و راحت زندگی کردن از امور لهو لعب میدونه و غفلت از یاد خودش! خدای شما میخواد همش به یاد اون باشی و مثل برده(ترس) و مثل تاجر(بهشت) بهش خدمت کنی! یعنی نوکری من رو بکن و از من مث سگ بترس تا بهت تو اون دنیا بهشت رو بدم! انسان باس به خاطر انسانیتش و با میل و رقبت زندگی کنه، نه به خاطر ترس ومثل برده ها. این جور خدایی اصلا ارزش خدمت نداره. من ترجیح میدم برم به جهنم تا اینکه با ترس جهنم زندگی کنم و تسلیم خواسته ای احمقانه ی خدای روانی شما بشم. ;)

ای کاش پیغام لینک غیر مجاز نمیومد چون جوابتون رو درباره جهنم،ترس،انسانیت،شادی و اینکه فرمودید مخالف خوب زندگی کردنه داده بودم.
ولی خب عیبی نداره لابد شما راست میگید اصلا جهنم چه معنایی داره! من که تو وجودم ذره ای انسانیت نیست میرم همرو از دم تیغ و ظلم خودم میگذرونم خدا هم خیلی بیجا کرده منو عذاب بده چشمش کور میخواست تو وجودم انسانیت بذاره تا با میل خودم به بقیه خوبی کنم.
اصلا چرا ما قانون داریم؟هرکسی انسانیت داشت کار بد نکنه هرکیم نداشت قانون خیلی غلط کرده منو از عوقب کارم بترسونه من باید از سر مهربونی خودم کار درست رو انجام بدم و صد البته اگه کسی منو به خاطر تجاوز به زندان انداخت لابد سادیسم داره دیگه.

0 ❤️

2016-06-05 22:09:00 +0430 +0430

بحث خیلی جالب شد بعضی حرفایangry_boy دقیقا یکی از افکاری بودکه ذهن منودرگیرورد ونهایت دروجودش شک ورو برگردوندم ولی وقتی بادلیل ومنطق به وجودش پی بردم به این نتیجه رسیدم که خدا مث پدر مهربونیه که به چشم بچه هاش یه پدربده وخشنه چون اگه کاربدی کنن دعواشون میکنه چون فقط وفقط خوبی خوشبختی بچه هاشومیخاد وتنها وقتی متوجه میشن نیت پدرشون رو که بالغ وعاقل میشن همونطور انسان وقتی ازحکمت خدا سردر میاره که به بلوغ وکمال معنوی برسه

0 ❤️

2016-06-05 22:24:42 +0430 +0430

آقا سایت سکسیه،بحث وجود خدا این وسط چیه؟ (preved)
ولی در کل خدای ادیان (اسلام،مسیحیت،یهود و…) به کل رد شده و وجود خارجی نداره.
در مورد غیر خدای ادیان هم باید گفت که طبق نظریه های بیگ بنگ و فرگشت هم نیازی به وجود خدا نبود تا این اتفاق ها به وجود بیاد.
پس بود و نبود خدا تأثیری در عالم نداشته و در این صورت اعتقاد به وجود خدا به نظر غیر عقلانی به نظر میاد.

و یه پیشنهاد هم از من.بحثی که آخرش به نتیجه ای ختم نشه بی فایدست.مثل همین بحث وجود خدا.
اگه واست مهمه که یه عمر با چه اعتقادی میخوای زندگی کنی برو واقعا تحقیق کن نه اینجور جاها.اگرم مهم نیست دنبال این بحثا نباش.

0 ❤️

2016-06-12 23:45:38 +0430 +0430
ali.anm : نوشته بودی : این تاپیک رو زدم تا ریشع ای تر بحث کنیم

ok

0 ❤️

2016-06-12 23:49:28 +0430 +0430
ali.anm : نوشته بودی : اصلا به وجود خدا اعتقاد دارید یانه اگه دارید دلیلتون چیه وبه چه دینی معتقدید؟

خدایا چرا زودتر ظهور نمیکنی تا خیال همه راحت شِ ؟؟؟؟

1 ❤️

2017-04-27 05:42:49 +0430 +0430
0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «