تاپیکی درباره رپ فارسی

1395/02/05

همونطور که از اسم تاپیک معلومه قراره راجع به رپ فارسی و هر چیزی که به اون مربوط میشه(اعم از اخبار رپ فارسی،اهنگ های جدید،بیوگرافی رپرها،کل کل بین هوادارا و…) بحث بشه. از دوستان عزیز خواهش میکنم هر اطلاعاتی در مورد رپ و آهنگ های جدید سبک رپ دارن اینجا بیان کنن.

7523 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-05-15 07:38:35 +0430 +0430

0 ❤️

2016-05-15 07:41:39 +0430 +0430

به نظر شما باید تلو تلو زمونه رو خورد یا باید ایستاده مرد؟… ? ? ? ?

0 ❤️

2016-05-15 08:00:25 +0430 +0430

0 ❤️

2016-05-15 18:13:41 +0430 +0430

0 ❤️

2016-05-15 18:46:08 +0430 +0430

کلا با رپ حال نمیکنم اونم رپ فارسی اون جاکش ساسی مانکن با 6/8 خوندنش رید ب هویت رپ…بیشتر خواننده ها 6/8 رو بجای رپ اشتباه میگیرن

موسیقی فقط متال …با سه تا ساز بیس .گیتار الکتریک و درام چ صدایی در میاد
بندهای متال هم فقط : متالیکا -اسلیپ نات و گانز ان روزز

0 ❤️

2016-05-15 19:33:38 +0430 +0430
نقل از: فریدون-فرخزاد-2 کلا با رپ حال نمیکنم اونم رپ فارسی اون جاکش ساسی مانکن با 6/8 خوندنش رید ب هویت رپ...بیشتر خواننده ها 6/8 رو بجای رپ اشتباه میگیرن

دوست عزیز ضمن احترام با سلیقه موسیقیایی شما باید عرض کنم این تاپیک درباره رپ فارسی نه سبک متال!
درباره ساسی مانکن شما درست میفرمایید ایشون 6/8 خون هستن و نه رپر کما اینکه رپ هم خودش به شاخه های مختلف تقسیم میشه.
به هرحال دنیای پر ایهام و استعاره رپ شاید نتونسته باشه همه جور سلیقه موسیقیایی رو پوشش بده اما توجه کنید که فروغ رپ طی چند سال اخیر بیشتر در زمینه متنی و محتوای ادبی اون بوده تا رشد در زمینه آهنگ و ملودی(هرچند در این زمینه هم کم کار نشده).تمام سعی منم آشنا کردن هرچند عده ای معدود با رپ فارسی واقعی و زدودن تصویر غلطی که به واسطه خواننده های 6/8 خون به جامعه تزریق شده.

0 ❤️

2016-06-14 20:07:54 +0430 +0430

فدائی داری آقا…تقلی/
پر دوز و دغلی/
باشه اصلاً بلدی/
استادی از نوع اسدی/
به خودی می زنی‌ تیزی رَم میدی بغلی/
عوضی‌ دم از مردونگی نزن/
سنگینه سرفه‌ ت می گیره/
همش حرفی‌ پس کو عمل ؟/
رو رپم می‌ کنمش ۶ماهه میاد کودکم/
نتیجه پیشکشت ندیده‌ مم دیدم من/
مرگ آرزومه از اینکه نَمیرم میترسم/
پس پنچرت می ‌کنم قالپاقاتم غنیمت جنگی می ‌کشم رو دوشم/
مثل جراح مغز بازت می ‌کنم گلوبولات می پاچه رو روپوشم/
حتی اگه نر باشی‌ شیرتو می دوشم/
ملتفتی ؟ نه نیستی زوده برات حریف شی‌‌/
عام پولو می خوان ما خاصیم می ‌خوای مریض شی‌‌ ؟/
هه هه علف چیه چاقال می ‌لرزه صدات/
بزن هویج لیس حداقل ببینه چشات/
شک داشت ؟ ما رو شنید و رد داد/
هر بار ما رو شنید رد داد/
دید طاقت فرساست/
اومد با فک رو فرش از کمر شکست عین هشتاد/
مشک آن است که خود ببوید/
حالا بدخواهان تا صبح ک
بگویند/
بتون گفته بودم/
اونایی که احیاناً شک دارن/
به تممونن/
بیگی راست میشه/
تو چی‌ میگی‌ زبون بسته دوباره وقت زبون بازیته ؟/
یا تهرون خالیه ؟ یا حاجیت خوابیده ؟/
یا لاپات خاریده ؟ یا بابات پاریسه ؟/
می دونی‌ شوخی‌ نی جدی به پات می پیچم/
می ‌کشم گرمی‌ و سردی روزگارو تو چشات می بینم/
میگی‌ نه ؟ حرفام سند منگوله ش تو شُر
تم/
بیگی راست میشه/
خودت فقط که ‌صوت/
خلافتم که صوت/
هنوز وقت کسوته/
مونده تا گروت/
نقش بازی نکن ازت آتو می گیرم/
به سر و پات می رینم/
به در و دافات میگم سر و پامو بیلیسن و
عکساشو بیریزن تو صندوق پستیت/
ک
میخ تو رو چه به فحش ؟ کر/
‌ببند دهنو هیس/
این کار کار تو نیش/
چون ببویی
مثل آژیر پلیس/
شک داشت ؟ ما رو شنید و رد داد/
بیگی ، بیگی راس میشه بیگیرش/
اومد با فک رو فرش از کمر شکست عین هشتاد/
مشک آن است که خود ببوید/
حالا بدخواهان تا صبح ک
بگویند/
بتون گفته بودم
اونایی که احیاناً شک دارن
به تممونن/
بیگی راسته/
د حرفمو میگم شازده/
دو شاخه ست عین ذوالفقار
فکر می کنی‌ شمشیره ولی‌ تانکه/
ملت فکر می‌ کنن هر کی‌ خارجه مایه داره/
ر‌‌ به ر‌‌ کاباره/
نه اینجا فاحشه بارداره و جاک
شش بار داره/
بیاد محل ببینه هرکی‌ خایه داره/
اینجا مرام مرده حتی بچه ده ساله/
سر قرار کلتش حتماً همراشه/
مهم نی تنها باشه/
می کشه ماشه می بینه چند تا لاشه/
چون معرفت لا پاشه حتی می زنه داداششم
باحاله نه ؟/
این پسر ِ همون فاحشه هست واضحه بحث/
خیابون جن
ده‌ س و منم عاشقشم/
بگذریم تو کجاشی داش علی‌ ؟/
هنوز جیبا پر مرجان و پنیر ؟/
سنگهای تمیز با برکات غلیظ ؟/
خلاصه نبینم پکریا/
راضی‌‌ای ؟ مثل زکریا/
من خود طهرانم با ت دسته دار/
اینجا ملت اسهالن دولت دست به آب/
دارا با سارا ندار و تنهان/
جوان رعنا بالا دار وزرا کفخواب/
طرف از ته دنیا میگه تهران مال ماس/
آره راس میگه
کل خلیج فارس هم مال عرباس دیگه/
هشدار این بازی‌ آخرش تلفات میده
چون بیگیری راس میشه…
جامونو بلدی
تو یکی‌ که دیگه زیر منگوله ‌هاش رشد و نمو کردی دیگه جامون هم بلدی
مخروبه فاز ۲
اصلاً تو بگو ما بیایم
جایی‌ باشه شوما بگی‌ ما بیایم
کجایی نیستی ؟
یهو غیب شدی
بیا بابا کاریت نداریم
سر فصله شاید بخوایم کارم بکنیم
حالا اخلاق کاریمونو باید درست کنیم

0 ❤️

2016-06-14 20:25:26 +0430 +0430

حذف به دلیل دارا بودن نقص در متن

0 ❤️

2016-06-14 20:30:14 +0430 +0430

بهترین خواننده رپ فارس بنظرم بهرامه…
کسی که مولانای نسل جدیده و مثنوی میگه.
صداش هم جذبه خاصی داره.

0 ❤️

2016-06-14 20:32:44 +0430 +0430
نقل از: سیب ترش بهترین خواننده رپ فارس بنظرم بهرامه.. کسی که مولانای نسل جدیده و مثنوی میگه. صداش هم جذبه خاصی داره.

به نظر من بهرام باید رو آرایه های لفظی تکستش بیشتر کار کنه و در کنارش از نظر تکنیکی هنوز ضعیفه. ولی محتوای حرفاش قابل تامله .

0 ❤️

2016-06-14 20:59:19 +0430 +0430

0 ❤️

2016-06-14 21:38:56 +0430 +0430

به نظر شما بهترین تکست نویس ایران کیه؟

0 ❤️

2016-06-14 22:10:58 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375

سروش لشگری ملقب به ((هیچکس)) از پایه گذاران رپ فارسی به شکل امروزی و از جمله تاثیر گذار ترین اشخاص تو موسیقی رپه. بیوگرافی:

سروش لشگری در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۶۴ در تهران زاده‌شد. به گزارش عصر ایران، لشکری تا ۲ سالگی در آلمان بزرگ‌شده‌است و تنها فرزند پسر یک خانواده ۵ نفری است.پدر او اصالتاً اهل همدان است و با حسین لشگری (خلبان مشهور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سال‌ها در عراق اسیر بود) نسبت خانوادگی دارد.او ساکن محله ونک تهران و دانشجوی رشته زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار بوده، اما درس خود را نیمه‌کاره رها کرده‌است. هیچ‌کس در ابتدا کارش را با بازخوانی ترانه‌های انگلیسی آغاز کرد، اما با استقبال چندانی مواجه‌نشد.او در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی فارسی دلیل انتخاب نام هیچ‌کس را این گونه بیان کرده‌است:

دليل انتخاب اسم هيچ‌کس هم اين بود که می‌خواستم يک تضادی ايجاد کنم با تاثيری که می‌خوام بگذارم و حرف‌هايی که می‌زنيم. رد. در آغاز هیچ‌کس در ترانه‌های خود به کل‌کل‌های رایج با دیگر خواننده‌های رپ می‌پرداخت، اما بعد بیشتر سراغ موضوعات اجتماعی رفت.مهرک گلستان، خواننده رپ مقیم لندن ملقب به ریویل، از طریق اینترنت و با واسطه خواننده رپی به نام دیو، با هیچ‌کس آشنا شد و در سفر خود به تهران با او دیدار کرد.

هیچ‌کس و ریویل چندین ترانه را با هم اجرا کردند که ترانه‌ی «تیریپ ما» با نماهنگ سیاه‌وسفیدی که شامل صحنه‌هایی از قلیانکشی و رقص قمه در خیابان‌های تهران بود، در اینترنت معروف شد.هیچ‌کس آلبوم زیرزمینی جنگل آسفالت را در سال ۱۳۸۵ با آهنگسازی مهدیار آقاجانی روی آی‌تیونز منتشر کرد. انتشار این آلبوم که حال‌وهوایی خیابانی داشت و موضوع ترانه‌های آن مشکلات اجتماعی ایران بود، نام هیچ‌کس را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت و او را به موفق‌ترین خواننده رپ ایران بدل کرد. هیچ‌کس در فیلم کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره ساخته بهمن قبادی که در سال ۱۳۸۸ منتشر شد، در چند صحنه بازی کرد و نماهنگ «اختلاف» را اجرا کرد. او در دیالوگی در فیلم درباره‌ی خروج از ایران گفت:

ما چیزی که می‌خونیم بهش می‌گن چی؟ رپ فارسی. فارسی، یعنی مال همین‌جاست. جون تو اصلاً خارج کشور و اونور آب و اینا اصلاً راه نداره، به خاطر این که حرفی که ما می‌زنیم واسه دل همین شهره، می‌دونی چی می‌گم؟ هیچ‌کس در سال ۱۳۸۸ ترانه‌ای به نام «یه روز خوب می‌آد» را خواند که با وجود نشانه‌های آشکار اشاره به فضای سیاسی ملتهب ایران، واکنش او نسبته به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ تعبیر شد. هیچ‌کس سرانجام از ایران خارج شد و در لندن ساکن شد. برخلاف اغلب خوانندگان رپ فارسی، ترانه‌های هیچ‌کس مؤدبانه است و او در ترانه‌هایش از فحاشی و کلام‌های رکیک یا ستایش از فرهنگ اسلحه و مواد مخدر دوری می‌کند. هیچ‌کس در ترانه‌هایش خط‌قرمزهایی را برای خود تعیین کرده چون «آهنگ‌هایش را خانواده‌ها گوش می‌کنند و نمی‌خواهد روی جوانان اثر منفی بگذارد».هیچ‌کس در ترانه‌های خود، از خدا و وطن‌پرستی صحبت به میان می‌آورد

از معروف ترین و محبوب ترین ترانه های این رپر میشه به:قانون،یه مشت سرباز،یه روز خوب میاد و انجام وظیفه اشاره کرد.

همچنین ((هیچکس)) با رپر های بزرگی مثل پیشرو،حصین،گروه زد بازی و اشکان فدایی هم همکاری هایی داشته.

هیچکس، یه رپرِ واقعیه...

چون چارچوب رپ رو ، از لحاظ موسیقایی، بدقت رعایت میکنه... مث آهنگ "ی مشت سرباز"... یا " کلان"... "رفیق"

البته تنظیمش،("ی مشت سرباز") ضعیف بود.. اما قواعد بازی، کاملن مراعات شده بود...و البت، اون آهنگو با حداقل امکانات و با حداکثر خطر پذیری، ب عرصه ی حضور اورد...

مابقی، بیشتر "گفت آواز" اجرا میکنن... چون درک صحیحی از موسیقی رپ ندارن... بعضیاشون حتا تمایل ندارن یِ تحقیقی بکنن...

0 ❤️

2016-06-14 22:18:11 +0430 +0430
نقل از: فریدون-فرخزاد-2 کلا با رپ حال نمیکنم اونم رپ فارسی اون جاکش ساسی مانکن با 6/8 خوندنش رید ب هویت رپ...بیشتر خواننده ها 6/8 رو بجای رپ اشتباه میگیرن

ب یقین و با اطمینان، میتونم بگم ک ِ :

ساسی رپر نیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس

فقط سعی داره ادای تنگا رو در بیاره…

معمولن، خاننده هایی کِ سعی میکنن ژست شونو دخترکُش، به مخاطب القا کنن، دچار بهم ریختگیِ هنری میشن… مث همین عنصر…

0 ❤️

2016-06-14 23:25:53 +0430 +0430

حاجی اطلاعاتت از رپ صفره…اولین رپکن ایران که رسمی و خیابونی رپ کرد شایان بود از گروه واژخانیا…تو گوگلم سرچ کنی میفهمی…فدایی هم اولین ترکشو سال 88 نداد قبل از اون با اسم کوین کار میکرد…وقتی اینارو نمیدونی الکی نیا ادعای رپی بودن نکن

0 ❤️

2016-06-14 23:53:04 +0430 +0430

چقدر کسخولید که هر کی هر کس شعری میخونه فکر میکنید رپه، تو جایگاهی نیستید که اسم توپاک و بیارید ، بچسبید جقتونو بزنید

هنوز خیلی نفهمید،ذهن مردمم نسبت به رپ خراب کردید، بدرد نخورا.

0 ❤️

2016-06-15 00:20:30 +0430 +0430

انقدر بی سوادید که نمیدونید کلا رپ استعاره ادبی و خیلی تکنیکای شعر گفتن که تو سبکای دگ نمیشه آورد تو رپ آوردن،از نظر موسیقی هم یه سری سمپلای ی که نمیشه تو هیچ سبکی آورد تو رپ آوردن ، به اطلاعتون برسونم رپ با ساز شروع شد ، در مورد اون چفتم که از متال حرف میزنه برو اول ببین موسیقی چی هست بعد … ، کلا تاپیکتون و جمعش کنید. امثال شماها رو انگشت میکنن این حرفا رو بزنیید تو کامپتون.

0 ❤️

2016-06-15 04:18:24 +0430 +0430
نقل از: 00mazokhism حاجی اطلاعاتت از رپ صفره..اولین رپکن ایران که رسمی و خیابونی رپ کرد شایان بود از گروه واژخانیا..تو گوگلم سرچ کنی میفهمی..فدایی هم اولین ترکشو سال 88 نداد قبل از اون با اسم کوین کار میکرد..وقتی اینارو نمیدونی الکی نیا ادعای رپی بودن نکن

اول این که ادعایی در کار نیست و تو همون اولین کامنتم اشاره کردم که هرکس اطلاعاتی درباره رپ فارسی داره میتونه دراختیار بذاره.
درثانی اون واژخونیاست نه واژ خانیا آقای با اطلاع!!! شایان هم نه اولین رپر(خیابونی) ایران بلکه اولین شخصی بود که آلبوم(شامل 6 ترک و پخش به صورت دستی) رپ فارسی بیرون داد.تو همون تاریخچه رپ هم گفتم نمیشه گفت اولین رپر ایران دقیقا چه کسی بوده و اینجا نه قضیه مرغ و تخم مرغ که قضیه تخم مرغ ها برقراره!!!
اگه فکر میکنی شایان اولین رپر(با استایل خیابونی بودن) بوده بهتره به ترک هایی که سروش هیچکس اون اوایل از رپ انگلیسی بازخونی میکرد یه سری بزنی تا متوجه بشی کی زودتر شروع کرده!
درمورد اشکان فدایی من فقط خندم میگیره شما کامنت مذکور رو حتی درست نخوندی.اونجا اشاره شد اولین ترکی که به صورت رسمی منتشر شد آهنگ ایران ایران بوده.(نه اولین ترک فدایی)
فرق هست بین آهنگی که به صورت گسترده و رسمی پخش میشه با ترک هایی مثل <<زیر خاکی>> که با کیفیت خونگی تو چند تا سایت گذاشته میشه و هیچ استقبالی هم (حداقل تو زمان خودش) ازش نشده.

0 ❤️

2016-06-15 04:21:25 +0430 +0430

Bbkhshida… vli mn az rap kheili khoshm nmiyad… mishew dar moredew pop hm topic bznin?? :)

0 ❤️

2016-06-15 04:23:08 +0430 +0430
نقل از: مهرزادبی چقدر کسخولید که هر کی هر کس شعری میخونه فکر میکنید رپه، تو جایگاهی نیستید که اسم توپاک و بیارید ، بچسبید جقتونو بزنید

هنوز خیلی نفهمید،ذهن مردمم نسبت به رپ خراب کردید، بدرد نخورا.

آروم باش عزیز،چرا گاز میگیری!!!
اول اینکه اینجا در مورد رپ فارسی بحث میشه نه رپ غیر فارسی(به خصوص انگلیسی).حالا اگه شما رپ فارسی رو کلا قبول ندارید بحثش جداس.
دوم اینکه اگه امثال بهرام و هیچکس و حصین و سورنا رپر نیستن میشه بفرمایید اصلا رپر کیه!!!
واقعا کسی که تو رپر بودن اینا شک کنه باید یه فکری به حال تعریفش از رپ بکنه.

0 ❤️

2016-06-15 04:47:17 +0430 +0430
نقل از: مهرزادبی انقدر بی سوادید که نمیدونید کلا رپ استعاره ادبی و خیلی تکنیکای شعر گفتن که تو سبکای دگ نمیشه آورد تو رپ آوردن،از نظر موسیقی هم یه سری سمپلای ی که نمیشه تو هیچ سبکی آورد تو رپ آوردن ، به اطلاعتون برسونم رپ با ساز شروع شد ، در مورد اون چفتم که از متال حرف میزنه برو اول ببین موسیقی چی هست بعد ..... ، کلا تاپیکتون و جمعش کنید. امثال شماها رو انگشت میکنن این حرفا رو بزنیید تو کامپتون.

حالا خوبه از اول تاپیک دارم میگم رپ از نظر ادبی چقدر ارزشش بالاست،اینهمه درباره تکست نویسی،آرایه های لفظی و محتوایی رپر ها،ایهام و کنایه حصین و جی جی و.... بحث کردیم اون وقت شما این جور برخورد میکنی! والا من که زبونم مو درآورد ازبس خواستم موسیقی هیپ هاپ رو از انواع دیگه موسیقی متمایز کنم. و صد البته محتوای ادبی موسیقی رپ خیلی بالاتر از پاپ و متال و دیگر سبک های موسیقیه.

0 ❤️

2016-06-15 04:51:38 +0430 +0430
نقل از: مهرزادبی انقدر بی سوادید که نمیدونید کلا رپ استعاره ادبی و خیلی تکنیکای شعر گفتن که تو سبکای دگ نمیشه آورد تو رپ آوردن،از نظر موسیقی هم یه سری سمپلای ی که نمیشه تو هیچ سبکی آورد تو رپ آوردن ، به اطلاعتون برسونم رپ با ساز شروع شد ، در مورد اون چفتم که از متال حرف میزنه برو اول ببین موسیقی چی هست بعد ..... ، کلا تاپیکتون و جمعش کنید. امثال شماها رو انگشت میکنن این حرفا رو بزنیید تو کامپتون.

اگه قرار بود ارزش ادبی رپ زیر سوال بره اینقدر از رپر های مختلف تکست و ترک گذاشته میشد؟

0 ❤️

2016-06-15 04:55:28 +0430 +0430

صرف تند خوانی شعر و به ریتم و سبک رپ خوندن یه شعر الزاما رپ کردن نیس
باید محتوای اون کار هم با رپ مرتبط باشه
آهنگهای سندی و و اون آهنگ شماعی زاده صرفا ریتم رپ دارن اما رپ نیستن

0 ❤️

2016-06-15 04:55:53 +0430 +0430
نقل از: hosna_khanoom Bbkhshida.. vli mn az rap kheili khoshm nmiyad.. mishew dar moredew pop hm topic bznin?? :)

زیاد اهل موسیقی پاپ نیستم و البته موسیقی پاپ عریض و طویل ترین نوع موسیقی جهانه.هرچند فکر میکنم ، اگه کسی بخواد درباره موسیقی pop تاپیک بزنه احتمالا مطالبش به سمت بینهایت میل میکنه!

0 ❤️

2016-06-15 04:58:43 +0430 +0430
نقل از: Arian.Yaghi صرف تند خوانی شعر و به ریتم و سبک رپ خوندن یه شعر الزاما رپ کردن نیس باید محتوای اون کار هم با رپ مرتبط باشه آهنگهای سندی و و اون آهنگ شماعی زاده صرفا ریتم رپ دارن اما رپ نیستن

این نظر شخصی شماست(که البته به شدت باهاش موافقم) اما به هر حال تو اکثر سایت ها ترک آقای شماعی زاده و بعضی کارای سندی به عنوان موسیقی رپ معرفی شده بود که ترجیح دادم تو بخش تاریخپه رپ فارسی تا حد ممکن نظر شخصی خودم رو اعمال نکنم.

0 ❤️

2016-06-17 03:00:55 +0430 +0430

نمیخوام زیاد کشش بدم،آره این چیزایی که شما میگین رپ ، رپ نیستن، این آدمایی که اسم بردی شاعرن. تکست معروفاشونم تکسای توپاک و امینم و … . حتی بیتم بلد نیستن بسازن. این بیت شاخایی هم که ازشون در اومده از radio rap خریدن . شما گوش نده . رپ مال سیاهاس. رپ کلا انرژی و سوق دادن به سمت موفقیت . اگه نمیدونی برو گوش کن ،معنیاشونو در بیار، نحوه ی خوندنشون و گوش بده. موزیکاشونم دقت کن . میفهمی که اینا خیلی به درد نخور تر از اون چیزیه که فکرشو میکردی. در ضمن فحشای ی ام که مدام ورد رپراس منظورم رپ آمریکایی . به خاطر اینه که نمیشه جور دیگه ای اون کسایی که بهشون فحش میدن خطاب کرد. اینا خیلب متفاوتن با ما اگه واقعا بفهمیشون. بعد اونوقت میفهمی که تو مملکتی زندگی میکنی که اطرافیانت واقعا دنیای بسته ای دارن

0 ❤️

2016-06-17 22:38:08 +0430 +0430
نقل از: مهرزادبی نمیخوام زیاد کشش بدم،آره این چیزایی که شما میگین رپ ، رپ نیستن، این آدمایی که اسم بردی شاعرن. تکست معروفاشونم تکسای توپاک و امینم و .. . حتی بیتم بلد نیستن بسازن. این بیت شاخایی هم که ازشون در اومده از radio rap خریدن . شما گوش نده . رپ مال سیاهاس. رپ کلا انرژی و سوق دادن به سمت موفقیت . اگه نمیدونی برو گوش کن ،معنیاشونو در بیار، نحوه ی خوندنشون و گوش بده. موزیکاشونم دقت کن . میفهمی که اینا خیلی به درد نخور تر از اون چیزیه که فکرشو میکردی. در ضمن فحشای ی ام که مدام ورد رپراس منظورم رپ آمریکایی . به خاطر اینه که نمیشه جور دیگه ای اون کسایی که بهشون فحش میدن خطاب کرد. اینا خیلب متفاوتن با ما اگه واقعا بفهمیشون. بعد اونوقت میفهمی که تو مملکتی زندگی میکنی که اطرافیانت واقعا دنیای بسته ای دارن

یا شما مهدیار آقا جانی و علی مجیدی رو نمیشناسی یا خودتو میزنی کوچه علی چپ(منظور آهنگ حصین و شایع نیست)!!!! هرچند تفکیک رپ از هیپ هاپ خیلی دشواره ولی اینکه میفرمایید حصین،صادق،هیچکس،پیشرو و امثالهم رپر نیستند یا موسیقی رپ آمریکایی خیلی تکستای بهتری دارن جای تعجب داره. بله شاید به عنوان نمونه آهنگ lose yourself امینم از آهنگی مثل <<نمیترسم>> سورنا خیابونی تر باشه ولی اگه یه مقایسه بین معنی این دوتا تکست کنی دقیق میفهمی کدوم عمیق تر و پر محتوا تره.

0 ❤️

2016-06-20 06:24:38 +0430 +0430

0 ❤️

2016-06-24 17:42:43 +0430 +0430

واقعا مشکل مردم ما الان شکل موي بچه هاي ماست خوب بچه ها دوست دارن موهاشونو هر جوري بزارن به منو تو چه ربطي داره دولت بايد بياد اقتصاد رو سامان بده فضاي کشور رو آرامش ببخشه امنيت رواني درست کنه پشتيباني بکنه از مردم مشکل مهم جوانهاي ما اينه که مدل موشون رو چه جوري بزارن و دولت هم نميزاره الان مشکل کشور ما اينه که مثلا فلان دختر ما فلان لباس رو پوشيد يا الان مشکل کشور ما اينه يعني مشکل مردم ما اينه.......................................................................................................................... ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور/ ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور/ با عرض سلام خدمت رييس جمهور محترم/ واسه گفتن اين حرف ميشمرم فرصتو مغتنم/ تو که گوش ميکني به حرف هر سليقه اي/ ميشه وقتتو به من بدي چند دقيقه اي/ من نگرانم واسه تاريخ تحريف شده/ واسه مغز جوونايي که تحريک شده/ درد ما دوا نشد دکتر مملکت/ که شعاراتون هم بدتر به ماها حمله کرد/ مخم بيداره ولي ترجيح ميدم باشه تو خواب/ تا اينکه سينه ام بشه سنگ قبر آرزوهام/ عمر من رفت به درک واسه نسل بعد/ ميخونم مثل اينکه فعلا به ما وصل درد/ وصله کرد تيکه غمو بسکه من/ ميبينم نابغه هامون هم شدن نسل گرد/ هيچ وقت تصور نميکردم بشيم اينطوري/ که داشته باشيم ميليونها جوون دين گريز/ ملت خلاف ميکنن تا برن زندون واسه جاي خواب/ خيليها وقتي مردن عکسشون بدرقه نشد با يه قاب/ ميدونم حرفاي من ميخوره تهش به بن بست/ ملت ميرن مسجد هنوز تا کفش بدزدن/ بخدا اين همه ادعا نيشخند داره/ ايران صادر ميکنه دختر هيجده ساله/ رو زمين نشستي فکر کردي که اوج پس/ اميد من به نجات در حد معجزست/ تو خودت خوب ميدوني چقدر شده درگيري زياد/ بخدا قرآن روي طاقچه گردگيري ميخواد/ فقط شعار که دنبالش هستين فقط تا ما/ بشينيم قرآن به دست بکنيم فقط دعا/ سند حرف منه چهره سطح شهر/ يه چرخ بزن تو دوي نصف شب به بعد/ نفس بکش اين آسفالته که بوي خون ميده/ دقت کن يه جوون داره اون گوشه جون ميده/ ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور/ ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور/ تو گفتي دولت من دولت آرامشه/ که ذهن مردم واسه حمايتت آماده شه؟/ وسعت فکر منه از خزر تا خليج فارس/ نميخوام ازمن بگيرنش بشه دريچه باز/ براي بد شدن اوضاع و براي جنگ/ حرفش مال تو عواقبش براي من/ هنوزم بهت زده مو نشستم من به حيرت/ که چرا جاي خون نيکوتينه توي رگ غيرت/ کاشکي منم محافظ داشتم که دورم واي ميسادنو دم ميزدم از امنيت/ ولي خيليها دنبالم هستم الان/ که منو بگيرن يا که در رم از دست کلان/ که اينم شده زنده بودن/ حرفامو تموم ميکنم ميتوني قبولش کني/ يا به گرفتنم ظاهرا تمومش کني/ ولي بدون اگه بگيرم حتي خوي حيوون/ قلمم با قدرت مي چرخه حتي توي زندون/ ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور/ ميخوام روشني عقدمو خاموش کنم ولي نميتونم حرفاتو فراموش کنم/ وقتي قلم و کاغذم توي دست من بود پس مينويسم نامه اي به رييس جمهور

0 ❤️

2016-07-23 10:18:09 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375 به نظر شما بهترین تکست نویس ایران کیه؟

فدایی بهترین تکستها رو داره
جی جی هم بهترین ایهامها رو داره

0 ❤️

2016-07-23 10:18:41 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375

kos_khol عزیز نقل نزدم که فضای زیادی اشغال نشه..... درسته صبح ظهر شب هم یکی از بهترین دیس های تاریخ رپ فارسه که تو آهنگ حصین به سروش هیچکس،اشکان فدایی،بهرام و گفته میشه شاهین نجفی تیکه های سنگین انداخته. راستش این لیستو من از یه سایت دیگه با ذکر منبع برداشتم(کش رفتم!) و شاید اگه میخواستم نظر شخصی خودمو اعمال کنم چند تا آهنگ دیگه رو هم به این فهرست اضافه میکردم.

چه تیکه ای به شاهین نجفی انداخته؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «