تاپیکی درباره رپ فارسی

1395/02/05

همونطور که از اسم تاپیک معلومه قراره راجع به رپ فارسی و هر چیزی که به اون مربوط میشه(اعم از اخبار رپ فارسی،اهنگ های جدید،بیوگرافی رپرها،کل کل بین هوادارا و…) بحث بشه. از دوستان عزیز خواهش میکنم هر اطلاعاتی در مورد رپ و آهنگ های جدید سبک رپ دارن اینجا بیان کنن.

7513 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-04-26 23:28:26 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375
نقل از: گوزوی خوشبخت
نقل از: گوزوی خوشبخت یادم میاد یه دختر هم بود با گرایش همجنسگرا (لزبین) رپ میخوند و بر ضد مردها میگفت ولی من کارش رو دوست داشتم اما اسمش رو یادم نیست خیلی هم دنبال بقیه کارهاش گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.. مثلا میگفت **زنه که به زن ارامش میده** و از این حرفها...

باقی رپرها رو نمیشناسم کاراشون هم برام جذاب نیس ولی این یکی به دلم مینشست نمیدونم چرا

اگه اشتباه نکنم اسم اون خانم همجنسگرا ((سایه اسکای،saye sky )) بود. که مصاحبش تو برنامه کوک بهزاد بلور از شبکه بی بی سی فارسی پخش شد.

بله دوست عزیز ممنون از معرفی سرچ زدم دیدم همون بود ? ولی افسوس که به غیر از همون مصاحبه و چند تا مطلب سطحی هیچ چیز خاصی درموردش نیست :( نفهمیدم اصلا چی شد سرنوشت کار این دختر

همون بهتر کسی که از روی احساساتش حرفای تبعیض جنسیتی میزنه بهتره نخونه(با پوزش از طرفداران این خانم).

خب بله حرف های تبعیض جنسیتی هم که میزد کلا توی کارهاش به جنس مرد زیاد حمله میکرد که حرکت افراطی بود ولی به نظر من تا حدودی حق داشت بخاطر سیستم مردسالار جامعه ای که توش بزرگ شده بود انتظار این اغراق ازش میرفت چون لزبین هم بود… البته این هم بگم که من نه از ایشون و نه از هیچ کس طرفداری نمیکنم فقط جوانب رو در نظر میگیرم همیشه

0 ❤️

2016-04-26 23:28:50 +0430 +0430

یکی از مشکلاتی که تو تاپیک داشتم و دارم به دست آوردن اطلاعات و بیو گرافی از رپرا هست.چون معمولا یا زیر زمینی فعالیت میکنن یا کلا بی سر و صدا هستن و کمتر مصاحبه میکنن.اطلاعات ازشون کم و گاهی همرا با تناقضه.
مثلا خواستم بیوگرافی علی سورنا رو در بیارم کلا 3 خط تو کل اینترنت درباره زندگی نامش پیدا کردم.یا درباره رشته تحصیلی حصین هر کی یه چیزی گفته یکی میگه دکترای فلسفه داره!اون یکی میگه تو رشته مخابرات تحصیل میکنه!

0 ❤️

2016-04-26 23:41:17 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375 یکی از مشکلاتی که تو تاپیک داشتم و دارم به دست آوردن اطلاعات و بیو گرافی از رپرا هست.چون معمولا یا زیر زمینی فعالیت میکنن یا کلا بی سر و صدا هستن و کمتر مصاحبه میکنن.اطلاعات ازشون کم و گاهی همرا با تناقضه. مثلا خواستم بیوگرافی علی سورنا رو در بیارم کلا 3 خط تو کل اینترنت درباره زندگی نامش پیدا کردم.یا درباره رشته تحصیلی حصین هر کی یه چیزی گفته یکی میگه دکترای فلسفه داره!اون یکی میگه تو رشته مخابرات تحصیل میکنه!

تنها کسی که رپ خونده ولی تا فیهاخالدون زندگیش رو نوشتن شاهین نجفی هست… معمولا همه میشناسنش و کارهاش رو هم گوش کردن و باهاش خاطره دارن… البته اون خودش رو رپر نمیدونه

من دوستانی دارم که همه زندگی و هم و غم اون ها رپ و اوج ارمان ها و احوالاتشون توی حرف های رپرهای زیرزمینی خلاصه میشه و چندین سال هست که خالصانه رپرای زیرزمینی رو دنبال می کنن البته بیشتر طرفدار اقایی به اسم سروش هیچکس هستن که میگفتن دکترای ادبیات داره ولی من خوندم که ایشون اصلا تحصیلات رو ادامه نداده و جایی دیگه نوشته بود لیسانس زبان… ولی درکل اطلاعات زیادی از این سبک موسیقی دارن اما ضد و نقیض مگرنه ازشون میپرسیدم که جوابت رو بدن

0 ❤️

2016-04-26 23:47:53 +0430 +0430
نقل از: گوزوی خوشبخت
نقل از: charlatan1375 یکی از مشکلاتی که تو تاپیک داشتم و دارم به دست آوردن اطلاعات و بیو گرافی از رپرا هست.چون معمولا یا زیر زمینی فعالیت میکنن یا کلا بی سر و صدا هستن و کمتر مصاحبه میکنن.اطلاعات ازشون کم و گاهی همرا با تناقضه. مثلا خواستم بیوگرافی علی سورنا رو در بیارم کلا 3 خط تو کل اینترنت درباره زندگی نامش پیدا کردم.یا درباره رشته تحصیلی حصین هر کی یه چیزی گفته یکی میگه دکترای فلسفه داره!اون یکی میگه تو رشته مخابرات تحصیل میکنه!

تنها کسی که رپ خونده ولی تا فیهاخالدون زندگیش رو نوشتن شاهین نجفی هست… معمولا همه میشناسنش و کارهاش رو هم گوش کردن و باهاش خاطره دارن… البته اون خودش رو رپر نمیدونه

من دوستانی دارم که همه زندگی و هم و غم اون ها رپ و اوج ارمان ها و احوالاتشون توی حرف های رپرهای زیرزمینی خلاصه میشه و چندین سال هست که خالصانه رپرای زیرزمینی رو دنبال می کنن البته بیشتر طرفدار اقایی به اسم سروش هیچکس هستن که میگفتن دکترای ادبیات داره ولی من خوندم که ایشون اصلا تحصیلات رو ادامه نداده و جایی دیگه نوشته بود لیسانس زبان… ولی درکل اطلاعات زیادی از این سبک موسیقی دارن اما ضد و نقیض مگرنه ازشون میپرسیدم که جوابت رو بدن

دوست عزیز درسته اطلاعات ضد و نقیض درباره رپرا زیاده ولی من تمام سعیمو میکنم که چه از شاهین نجفی چه بقیه رپرا تا اونجایی که دستم میرسه اطلاعات ارزشمند(نه این که چه رنگی دوست داره یا مارک شلوارش چیه) جمع کنم.تا هم دوستان بیشتر با این نوع موسیقی آشنا بشن هم اون افکار منفی که راجع به رپ فارسی هست رو حداقل از ذهن اعضای این سایت پاک کنم.

0 ❤️

2016-04-27 00:14:50 +0430 +0430

سه گانه شبا ردپای تنهایی شامل سه ترک 1-شبا(حصین و صادق)2-ردپا(حصین و صادق و تی دی)3-تنهایی(حصین و صادق و تی دی).
سبکی شبیه به دل نوشته گاه با مضامین اجتماعی(و البته با تیکه اندازی های حصین به بهرام) رو در بر میگیره.
این سه گانه با تصویر سازی فوق العاده ای که متن ترانه ها تو ذهن مخاطب(شنونده) ایجاد میکنه رو میشه به عنوان یکی از شاهکار های رپ فارسی در نظر گرفته.
محبوب ترین ترک این آلبوم که شاید بهترین همکاری حصین و صادق هم باشه ترک ((شبا)) نام داره.

0 ❤️

2016-04-27 06:00:27 +0430 +0430

تـــنـــهــایـــــــی:
صادق:
دوباره بارید از آسمون شهر برفـــــ // زوده ولي پاييز نيومده در رفت
ميان پايين از بالا دونه هاي برفـــــ // الهي شكر همه چي روبراهه
من
همون که روزی بود ، اونقدی که روزی بود // راضی بود ، بسش بود ، دنیا توی دستش بود
زیر پاش لغزش شد ، دنیاش بی ارزش شد // طرد شد ، سرد شد ، توی مشکل غرق شد
شدش يه مَرده مُرده بين زنده ها // همیشه تكــــ و تنها دور از اجتماع
دير اومدي زود رفت ، غرورش رو خورد كرد // امروز و فرداهاش از ديروزش پوش تر
تكوندم شونه هامو ،‌ اشكــــ روي گونه هامو // واسادم رو جفت پاهام ، زير پرچم خدام
كندن کلاً از همه ، اين آدماي مسخره // حتي شهرم پر تنش هر روزش يه جور مسئله

همخوان:
همينه ساز زندگي و غم ، با مسير تارش ، ميمونه با من ، با پاي پياده

ورس 2 حسين:
يه نگا بنداز توي شب // چراغا روشنن توي شهر
همه چي قشنگه اما از اين بالا مثه بارونِ زير چتر
حسه شاعرانه ندارم اصلا" // يكــــ از خودم دو از اين آدما خستم
که قف میشن رو شعرایه فیریکیه فروغُ// تلخی حقیقت و شیرینی دروغ
همه گــُمن و يه جوري نقشن // يا بُکنن، يا تو فاز پايين و پرچم
يه سري تو همين رنگا مي ميرن // يه سري تو نخ جيب و نتيجه چند چند
حرفام نقده ، نسيه ني // تو گوش خريدار بيار ، من مسير روقیر
تنها باش چون واست مفيده // مثه من ، يكي كه سايه اش سفيده

0 ❤️

2016-04-27 07:29:45 +0430 +0430

اخه من نمی فهمم رپ پارس چه ربطی به اینجا داره ؟ خب این همه شبکه های اجتماعی هست حتما این جا باید راجع رپ پست بزاری ؟!

1 ❤️

2016-04-28 05:44:58 +0430 +0430
نقل از: Yashar14 اخه من نمی فهمم رپ پارس چه ربطی به اینجا داره ؟ خب این همه شبکه های اجتماعی هست حتما این جا باید راجع رپ پست بزاری ؟!

سلام دوست عزیز..... شاید حق با شما باشه ولی تا جایی که میدونم،سایت موضوعات و بخش های متنوعی داره که یکیش موسیقی و طبعا رپ هم یکی از زیر شاخه های اونه.ضمنا بنده هیچ کسی رو مجبور به شرکت تو تاپیک یا بازدید از اون نکردم و تنها هدفم معرفی بیشتر این نوع از موسیقی و ارائه مطالبی پیرامون اون بوده.

0 ❤️

2016-04-28 06:05:30 +0430 +0430
  1. ديس صامت 1 و 2 توسط ساسي مانکن که از اسم آن هم متوجه ميشويم كه اشاره به تشكل صامت بود . ساسي مانكن در ابتدا با سروش هيچکس رابطه دوستانه اي داشته ، اما بعد از اينکه در امتحان ورود به صامت پذيرفته نشد تصميم به ارائه ديس ترك عليه صامت و به خصوص رضا پيشرو گرفت . البته خودش میدونست که به ت** صامت هم نمیرسی با اینکه آهنگش قوی بود ولی از ارزش های صامت چیزی کم نشد

2. ديس ترک پيشرو و داريا و فينچر به گروه زدبازي . اين ترک تقريبا به علت معروفيت منتشر شد . در آن زمان که زدبازي به معروفيت رسيده بود و تقريبا جز بهترين ها بود ؛ فينچر و داريا که از قبل هم با زدبازي مشکل داشتند تصميم به ارائه ديس عليه زدبازي گرفتند که بعد از انتشار آن ترك ، گروه زدبازي هم سكوت نكرد و ديس بکي را در جواب آن ديس ترك منتشر كرد.

3. ديس ترک 051 (ابليس و رپرهاي مشهد) به صامت . ميتوانيم بگوييم داستان اين ديس ترك از اين قرار است كه اولين اهنگاي رپ پارسي به صورت زير زميني و با كيفيت پايين توسط حسين (ابليس سابق) بيرون آمد ولي به طور جدي از طرف حسين رپ دنبال نشد اما از طرفي ديگر سروش هيچکس رپ را با انگيزه و كيفيت بالاتر در ضبط كارها پي گرفت و به انتشار مداوم كارهاي خود در فضاي اينترنت پرداخت ؛ همين امور سبب شد كه هيچكس خودش را پدر رپ فارس معرفي كند؛ اين موضوع سبب شد حسين كه خود را از سروش عقب تر ديده ، به ارائه ديس عليه سروش اقدام كند . پس از مدتي حسين متوجه اين قضيه شد که براي پيشرفت رپ و حتي معروفيت به همکاري نياز هست ، پس با سروش متحد شدند و پس از مدتي اهنگ تو مستي را منتشر كردند .

4. يكي ديگر از قديمي ترين ديس تركهاي رپ پارسي ، ديس ترك حسين ابليس به نام "كتري رو گاز" بود كه به گروه "ته تري گاز" كه طيب آن زمان در آن فعاليت ميكرد اشاره داشت.

5. در ادامه ميتوانيم به تعدادي از آهنگهاي گروه زدبازي اشاره كنيم كه در آهنگهايشان تاكيد زيادي بر اين داشتند كه از بقيه رپرهاي هم دوره ي خود برتر هستند و در خيلي از كارهاي اين گروه كه تا به حال منتشر شده شاهد سبك گنگ و كل كل بوديم.

6. از جمله كساني كه از ابتداي فعاليتش ، آهنگهايي با مضامين ديس در كارنامه كاري اش به چشم ميخورد شاهين فلاكت بود كه با تركهايي به نام "بد خواه" و "جنگ خيابوني" سروصداي زيادي به پا كرد و بعد از اين دو ترك ، تركي قويتر به نام "ما آماده ايم" به همراه پوريا فستر از او منتشر شد كه ماهيت اين ترك، ديس بك به آهنگ "پس لاشخور نباش" اعضاي صامت بود.

7. در اين سالها شاهد ديس تركهايي از گروه جنجال بوديم كه يكي از اين ديس تركها ،به گروه زدبازي بود كه بعد از انتشار آن ، در اقدامي جالب مهراد هيدن به تنهايي در تركي با اينرو و اوتروي جي جي پاسخ ديس اين گروه را دادند كه به نوعي آن ديس بك، مخاطبان رپ را ياد ديس بك زدبازي كه در آن هيدن اينترو و اوترو ، و ويلسون به تنهايي كار را اجرا كرده بود انداخت.

8. وقتي از ديس در رپ پارسي ياد ميشود بي شك نام حسام استپس در ذهن مخاطبين يادآور ميشود ، كه در بين آهنگهاي بيشمارش تعداد زيادي هم ديس ترك مشاهده مي شود كه از معروفترين آنها ميتوانيم به ديس هيچكس و امير تتلو اشاره كرد كه به طور مستقيم ، استپس اين خواننده ها را مورد انتقاد خود قرار داده است.همچنين او در آهنگي به نام "حق مطلب" اشاره اي به ياس داشته است.شايد اين آهنگها هركدام در زمان خودشان مورد توجه مخاطبين قرار گرفته باشد ولي در حال حاضر ، مخاطب و طرفدار چنداني به غير از خود حسام استپس ندارند.

9. گروه تن به 10 هم از همان ابتدا كه شروع به كار كرد ، آهنگهايي با مضمون ديس از آنها ديده مي شد به طوري كه در آهنگي به طور مستقيم هيچكس را ديس كردن و بعد از آن تقريبا سبك كارهاي اين گروه متفاوت شد ، تا اين اواخر كه امير خلوت به گروه آنها پيوست ، باز هم موضعي در مقابل دو نفر از اعضاي قديمي رپ پارسي يعني امير تتلو و حسين تهي گرفتند كه اين موضع در چند آهنگ به طور مستقيم و غير مستقيم مشاهده شد ؛ هم چنين در آهنگي به نام "راهمون جداس" که حاصل همکاري شارلاتان(به جان خودم فقط تشابه اسمیه،اصلا من این یارو رو نمیشناسم) و اميرخلوت بود حسين تهي به صورت غير مستقيم ديس شد. آهنگي ديگر با عنوان "بدو دنبال بازيت" در کارنامه ي کاري گروه تنبه10 وجود دارد.در اين آهنگ پرهام سزار و اميرخلوت و ساتراپ حضور دارند که سزار و خلوت مستقيما حسين تهي را ديس کرده اند.

10. يکي ديگر از آهنگ هاي ديس که جنجالي در رپ پارسي به وجود آورد ، ديس ترک هاي شاهين نجفي،بيگ بوي و تيکه اندازي هيچکس در آهنگ " انجام وظيفه" بود. اين قضيه از جايي آغاز شد که بيگ بوي در يک آهنگ به طور مستقيم شاهين نجفي را ديس کرد. سپس شاهين نجفي در يك ديس بک ضمن به سخره گرفتن بيگ بوي ، به صورت غيرمستقيم اشاره هايی به بهرام و هيچکس به خصوص آهنگ يه مشت سرباز داشت. پس از ديس بک شاهين نجفي به نام " پيش قاضي و ملق بازي " ، هيچکس در آهنگ انجام وظيفه و در ورس يک با اين تکست "نشسته اونور گود و ميگه بکن لنگش" اشاره هايی در جواب شاهين نجفي داشت. بيگ بوي نيز ديس بک به اين آهنگ (پيش قاضي و ملق بازي) را منتشر کرد.اخيرا نيز شاهين نجفي با انتشار آهنگي با عنوان " تو ازم بدت مياد " پرونده اين قضيه را دوباره باز کرد و به اين کش و قوس ها دوباره دامن زد.

11. آهنگ چاليم || (2) يکي از نمونه هاي ديس غيرمستقيم در رپ پارسي است. اين آهنگ از کمپاني رپلرزه منتشر شد و حاصل همکاري موژان و سامان با حسين بود که با توجه به بازگشت حسين به عرصه رپ يک سورپرايز بزرگ براي رپ پارسي به شمار می آمد. در اين آهنگ بخصوص در ورس اول . هيچکس به صورت غيرمستقيم ديس شده است. مدتي بعد ، هيچکس با ارائه ي يک ريميکس روي آهنگ نفرت از آلبوم هميشگي عرفان به نوعي يک ديس بک غيرمستقيم داد.هم چنين در چندوقت اخير يکي از اعضاي جديد رپلرزه در آهنگي به نام " بيا ديسش کنيم " پيشرو را ديس کرد.

12. دعوایی که توی فیسبوک بین اعضای تیک تاک و پیادار با تنبه10 رخ داد سبب شد تا دیس بسیار قوی آره که به سبک فان هم هست داده بشه که تکست خیلی سنگسنو شاخی داشت که پر از تیکه به پایدار و تیک تاک بود . تو ان ترک نه فوشی داده میشه نه چیزی ولی با این همه یکی از قویترین دیس های رپ فارسه

13. دعواهای بین دیو از گروه جادوگران با عرفان پایدار سره فیت دادن با هم باعث شد تا چندین دیسو دیس بک بین این دو گروه رد و بدل بشه که قوی ترینش هم مارس از جادگران با حضور تمام اعضا بود از پایدار بود .

14. گروه پایدار بعد از دو دیس مارس و آره دیس بک یه وجب از ما رو داد که عرفان و تهم و خشایار تو این آهنگ حظور داشتن که زیاد آهنگ موفقی نبود ولی از سکوت هم بهتر بود و جواب خیلی از منتقدارو داد

15. دیس ناگهانی و بمب لول از گروه تنبه10 که یه کار گنگ واقعی بود با حضور تمام اعضای گروه و بازگشت طوفانی علی10 به گروه . این دیس بک به آهنگ یه وجب از ما و حرف های عرفان در برنامه ی پخش شده در شبکه gem tv بود که تو مصاحبه کلی تیکه به ارتش تنبه10 میندازه . تو این آهنگ تنبه10 با استایل خوف خودش عرفان پایدارو تیکه بارون میکنن به طوری که خیلی از افراد این دیس رو بهترین دیس رپ فارس معرفی میکنن که اثر خودش رو روی مخاطب میزاره و پیشنهاد میکنم اگه این ترک بمب رو گوش ندادین از دستش ندین.

16. اون مثه داداشم بود ترکی که بعد از دعواهای بین هیچکس و پیشرو بیرون اومد برای رفع کدورت ها که در آهنگ به پیشرو میگه که مثه داداشش بوده ولی خیلی ها این ترک رو به علت داشتن فعل های ماضی دیس به حساب میارن .

17. لوبیای سحرامیز دیس بک رضا پیشرو به سروش هیچکس بود که جواب مناسبی به آهنگ اون مثه داداشم بود بود و این دو آهنگ موفقی بودند که خیلی ها بهترین دیسو دیس بک رپ فارس به حساب میارن . این آهنگ کاملا گنگ واقعی بود .

18. چرا بدی بزرگترین فیت های رپ فارس بین دو قطب رپ یعنی هیچکس و زدبازی که دیس به رضا پیشرو بود که از آلبوم زاخار نامه پخش شد و بهترین ترک آلبوم هم انتخاب شد که از گروه زدبازی مهراد هیدن و سهراب ام جی حضور داشتن که تقریبا دیس بک به اثر منفی بود

19 . چاقال نامه دیس بک رضا پیشرو که بعد یک هفته از آهنگ چرا بدی پخش شد که خودش یه رکورده و خیلی تند جواب ترک تهران ماله منه و چرا بدی زدبازی رو میده و از هیچکس هم حمایت میکنه . اوترو آهنگ با حضور شایان آسفالته که باز هم خیلی تند صحبت میکنن و استایل گنگ جالبی دارن

20 . دروغ تعطیل دیس بک سهراب ام جی ازگروه زدبازی به ترک چاقال نامه و مصاحبه پیشو در gem tv بود که با استایل خوف عمو سهراب همراه بود و خیلی ها بهترین دیس بک رپ فارسی به حساب میارنش

1. 80 ترک قول از آلبوم عدل از اشکان فدایی . فیت شاخ قاف و فدایی با استایل فرا شاخ و خوف و گنگ علی قاف که به آهنگ تهران ماله منه از زدبازی تیکه میندازه و پر از تیکه به رضا پیشرو و حصین هست که به خاطر مشکلات شخصی بینشون بوده پیشناهاد میکنم اصلا از دستش ندین چون جزو گنگ ترین آهنگ های رپ فارسی بود که دوباره فوش دادن تو ترک هارو باب کرد

2. بعد از آهنگ 80 اولین کسی که عکس العمل نشون داد حصین بود با ترک لزجیا و لوبیا که تقریبا میشه گفت دیس به ملتفت ( هیچکس و قاف ) بود و آهنگ موفقی هم بود چون بعد از مدت بسیار طولانی حسین یه ترک گنگ داده بود

خوب میرسیم به قوی ترین دیس رپ فارسی که با اینکه خیلی قدیمی هست ولی هنوز هم بهترین دیس هست برا همین گزاشتمش آخرین ترک معرفیش کنم :

23.و بلاخره ، سراغ يكي از جنجالي ترين ديس هاي رپ پارسي مي رويم كه به جرات ميتوانيم بگوييم قوي ترين و به يادماندني ترين ديس در تاريخ رپ پارسي است و آن آهنگي نيست جز اثر منفي ازپيشرو ، فلاكت ، دياكو و گنگ من ، كه باز هم اين آهنگ گروه زدباري را سوژه ي خودش قرار داده بود . تكست و قافيه بندي اين آهنگ به گونه اي بود كه مخاطبين با وجود حرفهاي ركيك فراوان باز هم براي شنيدن دوباره آهنگ علاقه زيادي داشتند . كساني كه در آن آهنگ به يادماندني حضور داشتند مثل پيشرو و دياكو ، بعداً هم در آهنگهايي مانند "گروه ما" ، "نابغه ها" و همينطور "صبر كن دختر" ، اشاره هايي را به گروه زدبازي داشتند.

0 ❤️

2016-04-28 08:04:40 +0430 +0430
نقل از: khanom hana
نقل از: charlatan1375 سوال: با کدوم آهنگ رپ فارسی بیشتر از همه خاطره دارید؟

تاپیک قشنگیه موفق باشی.
من کلا از رپرای فارسی بیشتر یاس و عرفان و اعضای زد بازیو میپسندم
و تبعا با اهنگای اینا خاطرات بیشتری دارم ;)

بیو گرافی گروه زد بازی(راستش اینقدر اطلاعات در مورد این گروه ضد و نقیضه که نمیشه تاریخچه درستی در مورد این گروه به نمایش گذاشت،من تا اونجایی که تونستم مطالب مربوط به این گروه رو جمع آوری کردم درستی اطلاعات رو میتونید خودتون با تحقیق بیشتر به دست بیارید). زد بازی به معنی زاخار بازی(زاخار کلمه روسی از دکلمه های معروف این گروه تو آهنگاشون که به معنی رفیقه): شروع به کار این گروه تو سال 81 از دبیرستان ارشاد با حضور مهراد هیدن و سامان ویلسون بود که گفته میشه اولین آهنگشون اشتباهی تو فضای نت منتشر شد! از اعضای اولیه این گروه سامان ویلسون،مهراد هیدن و سهراب ام جی رو میشه نام برد. اواسط همون سال بود که سامان ویلسون دیس ترک آجیلی رو روی بیت کاور(with out you ) امینم بیرون داد. سال 83 بود که سامان ویلسون آهنگ از خزر تا خلیج فارس رو میخونه که گفته میشه تو اون آهنگ رضا پیشرو رو مخاطب قرار داده. دیس کردن ها و تیکه اندازی های زد بازی با رپرای دیگه ادامه داشت تا اینکه سال 85 رضا پیشرو و شاهین فلاکت سامان ویلسون رو توی آهنگ اثر منفی دیس کردن(گفته میشه این آهنگ بهترین دیس تاریخ رپ فارسیه،هرچند من نفهمیدم اینکه از سر آهنگ تا تهش فحش بدی چه هنری میخواد؟) که باعث خداحافظی سامان از رپ فارسی شد. از اتفاقای مهم دیگه تو اون سال اضافه شدن علیرضا جی جی و سیجل به این گروه بود. از معروف ترین آثار زد بازی میشه به:تهران مال منه،لی لی لی لی حوضک،پلنگ،دروغ تعطیل،تابستون کوتاه و آلبوم سرمایه اشاره کرد. تا جایی که یادمه این گروه یه بار منحل شد اما مثل اینکه دوباره تشکیل شد.(از بعدش دیگه خبر خاصی ندارم). اعضای گروه:1-مهراد هیدن2-سامان ویلسون3-سهراب ام جی4-علیرضا جی جی5-نسیم6-سیجل

درستخ ولی اگه مستنده معروفشونو دیده باشین اونجا همه اعضا میگن که دلیل خدافظیه سامان از گروه آهنگه اثر منفی نیس بلکه مشکلات خانوادگیه سامانه ?

بازم مرسی بابت بیوگرافیتون ?

0 ❤️

2016-04-28 08:21:12 +0430 +0430
نقل از: charlatan1375 تـــنـــهــایـــــــی: صادق: دوباره بارید از آسمون شهر برفـــــ // زوده ولي پاييز نيومده در رفت ميان پايين از بالا دونه هاي برفـــــ // الهي شكر همه چي روبراهه من همون که روزی بود ، اونقدی که روزی بود // راضی بود ، بسش بود ، دنیا توی دستش بود زیر پاش لغزش شد ، دنیاش بی ارزش شد // طرد شد ، سرد شد ، توی مشکل غرق شد شدش يه مَرده مُرده بين زنده ها // همیشه تكــــ و تنها دور از اجتماع دير اومدي زود رفت ، غرورش رو خورد كرد // امروز و فرداهاش از ديروزش پوش تر تكوندم شونه هامو ،‌ اشكــــ روي گونه هامو // واسادم رو جفت پاهام ، زير پرچم خدام كندن کلاً از همه ، اين آدماي مسخره // حتي شهرم پر تنش هر روزش يه جور مسئله

همخوان:
همينه ساز زندگي و غم ، با مسير تارش ، ميمونه با من ، با پاي پياده

ورس 2 حسين:
يه نگا بنداز توي شب // چراغا روشنن توي شهر
همه چي قشنگه اما از اين بالا مثه بارونِ زير چتر
حسه شاعرانه ندارم اصلا" // يكــــ از خودم دو از اين آدما خستم
که قف میشن رو شعرایه فیریکیه فروغُ// تلخی حقیقت و شیرینی دروغ
همه گــُمن و يه جوري نقشن // يا بُکنن، يا تو فاز پايين و پرچم
يه سري تو همين رنگا مي ميرن // يه سري تو نخ جيب و نتيجه چند چند
حرفام نقده ، نسيه ني // تو گوش خريدار بيار ، من مسير روقیر
تنها باش چون واست مفيده // مثه من ، يكي كه سايه اش سفيده

عاشق این اهنگم خیلی باش خاطره دارم دمت گرم

0 ❤️

2016-04-28 08:37:50 +0430 +0430
  1. ديس صامت 1 و 2 توسط ساسي مانکن که از اسم آن هم متوجه ميشويم كه اشاره به تشكل صامت بود . ساسي مانكن در ابتدا با سروش هيچکس رابطه دوستانه اي داشته ، اما بعد از اينکه در امتحان ورود به صامت پذيرفته نشد تصميم به ارائه ديس ترك عليه صامت و به خصوص رضا پيشرو گرفت . البته خودش میدونست که به ت** صامت هم نمیرسی با اینکه آهنگش قوی بود ولی از ارزش های صامت چیزی کم نشد

2. ديس ترک پيشرو و داريا و فينچر به گروه زدبازي . اين ترک تقريبا به علت معروفيت منتشر شد . در آن زمان که زدبازي به معروفيت رسيده بود و تقريبا جز بهترين ها بود ؛ فينچر و داريا که از قبل هم با زدبازي مشکل داشتند تصميم به ارائه ديس عليه زدبازي گرفتند که بعد از انتشار آن ترك ، گروه زدبازي هم سكوت نكرد و ديس بکي را در جواب آن ديس ترك منتشر كرد.

3. ديس ترک 051 (ابليس و رپرهاي مشهد) به صامت . ميتوانيم بگوييم داستان اين ديس ترك از اين قرار است كه اولين اهنگاي رپ پارسي به صورت زير زميني و با كيفيت پايين توسط حسين (ابليس سابق) بيرون آمد ولي به طور جدي از طرف حسين رپ دنبال نشد اما از طرفي ديگر سروش هيچکس رپ را با انگيزه و كيفيت بالاتر در ضبط كارها پي گرفت و به انتشار مداوم كارهاي خود در فضاي اينترنت پرداخت ؛ همين امور سبب شد كه هيچكس خودش را پدر رپ فارس معرفي كند؛ اين موضوع سبب شد حسين كه خود را از سروش عقب تر ديده ، به ارائه ديس عليه سروش اقدام كند . پس از مدتي حسين متوجه اين قضيه شد که براي پيشرفت رپ و حتي معروفيت به همکاري نياز هست ، پس با سروش متحد شدند و پس از مدتي اهنگ تو مستي را منتشر كردند .

4. يكي ديگر از قديمي ترين ديس تركهاي رپ پارسي ، ديس ترك حسين ابليس به نام "كتري رو گاز" بود كه به گروه "ته تري گاز" كه طيب آن زمان در آن فعاليت ميكرد اشاره داشت.

5. در ادامه ميتوانيم به تعدادي از آهنگهاي گروه زدبازي اشاره كنيم كه در آهنگهايشان تاكيد زيادي بر اين داشتند كه از بقيه رپرهاي هم دوره ي خود برتر هستند و در خيلي از كارهاي اين گروه كه تا به حال منتشر شده شاهد سبك گنگ و كل كل بوديم.

6. از جمله كساني كه از ابتداي فعاليتش ، آهنگهايي با مضامين ديس در كارنامه كاري اش به چشم ميخورد شاهين فلاكت بود كه با تركهايي به نام "بد خواه" و "جنگ خيابوني" سروصداي زيادي به پا كرد و بعد از اين دو ترك ، تركي قويتر به نام "ما آماده ايم" به همراه پوريا فستر از او منتشر شد كه ماهيت اين ترك، ديس بك به آهنگ "پس لاشخور نباش" اعضاي صامت بود.

7. در اين سالها شاهد ديس تركهايي از گروه جنجال بوديم كه يكي از اين ديس تركها ،به گروه زدبازي بود كه بعد از انتشار آن ، در اقدامي جالب مهراد هيدن به تنهايي در تركي با اينرو و اوتروي جي جي پاسخ ديس اين گروه را دادند كه به نوعي آن ديس بك، مخاطبان رپ را ياد ديس بك زدبازي كه در آن هيدن اينترو و اوترو ، و ويلسون به تنهايي كار را اجرا كرده بود انداخت.

8. وقتي از ديس در رپ پارسي ياد ميشود بي شك نام حسام استپس در ذهن مخاطبين يادآور ميشود ، كه در بين آهنگهاي بيشمارش تعداد زيادي هم ديس ترك مشاهده مي شود كه از معروفترين آنها ميتوانيم به ديس هيچكس و امير تتلو اشاره كرد كه به طور مستقيم ، استپس اين خواننده ها را مورد انتقاد خود قرار داده است.همچنين او در آهنگي به نام "حق مطلب" اشاره اي به ياس داشته است.شايد اين آهنگها هركدام در زمان خودشان مورد توجه مخاطبين قرار گرفته باشد ولي در حال حاضر ، مخاطب و طرفدار چنداني به غير از خود حسام استپس ندارند.

9. گروه تن به 10 هم از همان ابتدا كه شروع به كار كرد ، آهنگهايي با مضمون ديس از آنها ديده مي شد به طوري كه در آهنگي به طور مستقيم هيچكس را ديس كردن و بعد از آن تقريبا سبك كارهاي اين گروه متفاوت شد ، تا اين اواخر كه امير خلوت به گروه آنها پيوست ، باز هم موضعي در مقابل دو نفر از اعضاي قديمي رپ پارسي يعني امير تتلو و حسين تهي گرفتند كه اين موضع در چند آهنگ به طور مستقيم و غير مستقيم مشاهده شد ؛ هم چنين در آهنگي به نام "راهمون جداس" که حاصل همکاري شارلاتان(به جان خودم فقط تشابه اسمیه،اصلا من این یارو رو نمیشناسم) و اميرخلوت بود حسين تهي به صورت غير مستقيم ديس شد. آهنگي ديگر با عنوان "بدو دنبال بازيت" در کارنامه ي کاري گروه تنبه10 وجود دارد.در اين آهنگ پرهام سزار و اميرخلوت و ساتراپ حضور دارند که سزار و خلوت مستقيما حسين تهي را ديس کرده اند.

10. يکي ديگر از آهنگ هاي ديس که جنجالي در رپ پارسي به وجود آورد ، ديس ترک هاي شاهين نجفي،بيگ بوي و تيکه اندازي هيچکس در آهنگ " انجام وظيفه" بود. اين قضيه از جايي آغاز شد که بيگ بوي در يک آهنگ به طور مستقيم شاهين نجفي را ديس کرد. سپس شاهين نجفي در يك ديس بک ضمن به سخره گرفتن بيگ بوي ، به صورت غيرمستقيم اشاره هايی به بهرام و هيچکس به خصوص آهنگ يه مشت سرباز داشت. پس از ديس بک شاهين نجفي به نام " پيش قاضي و ملق بازي " ، هيچکس در آهنگ انجام وظيفه و در ورس يک با اين تکست "نشسته اونور گود و ميگه بکن لنگش" اشاره هايی در جواب شاهين نجفي داشت. بيگ بوي نيز ديس بک به اين آهنگ (پيش قاضي و ملق بازي) را منتشر کرد.اخيرا نيز شاهين نجفي با انتشار آهنگي با عنوان " تو ازم بدت مياد " پرونده اين قضيه را دوباره باز کرد و به اين کش و قوس ها دوباره دامن زد.

11. آهنگ چاليم || (2) يکي از نمونه هاي ديس غيرمستقيم در رپ پارسي است. اين آهنگ از کمپاني رپلرزه منتشر شد و حاصل همکاري موژان و سامان با حسين بود که با توجه به بازگشت حسين به عرصه رپ يک سورپرايز بزرگ براي رپ پارسي به شمار می آمد. در اين آهنگ بخصوص در ورس اول . هيچکس به صورت غيرمستقيم ديس شده است. مدتي بعد ، هيچکس با ارائه ي يک ريميکس روي آهنگ نفرت از آلبوم هميشگي عرفان به نوعي يک ديس بک غيرمستقيم داد.هم چنين در چندوقت اخير يکي از اعضاي جديد رپلرزه در آهنگي به نام " بيا ديسش کنيم " پيشرو را ديس کرد.

12. دعوایی که توی فیسبوک بین اعضای تیک تاک و پیادار با تنبه10 رخ داد سبب شد تا دیس بسیار قوی آره که به سبک فان هم هست داده بشه که تکست خیلی سنگسنو شاخی داشت که پر از تیکه به پایدار و تیک تاک بود . تو ان ترک نه فوشی داده میشه نه چیزی ولی با این همه یکی از قویترین دیس های رپ فارسه

13. دعواهای بین دیو از گروه جادوگران با عرفان پایدار سره فیت دادن با هم باعث شد تا چندین دیسو دیس بک بین این دو گروه رد و بدل بشه که قوی ترینش هم مارس از جادگران با حضور تمام اعضا بود از پایدار بود .

14. گروه پایدار بعد از دو دیس مارس و آره دیس بک یه وجب از ما رو داد که عرفان و تهم و خشایار تو این آهنگ حظور داشتن که زیاد آهنگ موفقی نبود ولی از سکوت هم بهتر بود و جواب خیلی از منتقدارو داد

15. دیس ناگهانی و بمب لول از گروه تنبه10 که یه کار گنگ واقعی بود با حضور تمام اعضای گروه و بازگشت طوفانی علی10 به گروه . این دیس بک به آهنگ یه وجب از ما و حرف های عرفان در برنامه ی پخش شده در شبکه gem tv بود که تو مصاحبه کلی تیکه به ارتش تنبه10 میندازه . تو این آهنگ تنبه10 با استایل خوف خودش عرفان پایدارو تیکه بارون میکنن به طوری که خیلی از افراد این دیس رو بهترین دیس رپ فارس معرفی میکنن که اثر خودش رو روی مخاطب میزاره و پیشنهاد میکنم اگه این ترک بمب رو گوش ندادین از دستش ندین.

16. اون مثه داداشم بود ترکی که بعد از دعواهای بین هیچکس و پیشرو بیرون اومد برای رفع کدورت ها که در آهنگ به پیشرو میگه که مثه داداشش بوده ولی خیلی ها این ترک رو به علت داشتن فعل های ماضی دیس به حساب میارن .

17. لوبیای سحرامیز دیس بک رضا پیشرو به سروش هیچکس بود که جواب مناسبی به آهنگ اون مثه داداشم بود بود و این دو آهنگ موفقی بودند که خیلی ها بهترین دیسو دیس بک رپ فارس به حساب میارن . این آهنگ کاملا گنگ واقعی بود .

18. چرا بدی بزرگترین فیت های رپ فارس بین دو قطب رپ یعنی هیچکس و زدبازی که دیس به رضا پیشرو بود که از آلبوم زاخار نامه پخش شد و بهترین ترک آلبوم هم انتخاب شد که از گروه زدبازی مهراد هیدن و سهراب ام جی حضور داشتن که تقریبا دیس بک به اثر منفی بود

19 . چاقال نامه دیس بک رضا پیشرو که بعد یک هفته از آهنگ چرا بدی پخش شد که خودش یه رکورده و خیلی تند جواب ترک تهران ماله منه و چرا بدی زدبازی رو میده و از هیچکس هم حمایت میکنه . اوترو آهنگ با حضور شایان آسفالته که باز هم خیلی تند صحبت میکنن و استایل گنگ جالبی دارن

20 . دروغ تعطیل دیس بک سهراب ام جی ازگروه زدبازی به ترک چاقال نامه و مصاحبه پیشو در gem tv بود که با استایل خوف عمو سهراب همراه بود و خیلی ها بهترین دیس بک رپ فارسی به حساب میارنش

1. 80 ترک قول از آلبوم عدل از اشکان فدایی . فیت شاخ قاف و فدایی با استایل فرا شاخ و خوف و گنگ علی قاف که به آهنگ تهران ماله منه از زدبازی تیکه میندازه و پر از تیکه به رضا پیشرو و حصین هست که به خاطر مشکلات شخصی بینشون بوده پیشناهاد میکنم اصلا از دستش ندین چون جزو گنگ ترین آهنگ های رپ فارسی بود که دوباره فوش دادن تو ترک هارو باب کرد

2. بعد از آهنگ 80 اولین کسی که عکس العمل نشون داد حصین بود با ترک لزجیا و لوبیا که تقریبا میشه گفت دیس به ملتفت ( هیچکس و قاف ) بود و آهنگ موفقی هم بود چون بعد از مدت بسیار طولانی حسین یه ترک گنگ داده بود

خوب میرسیم به قوی ترین دیس رپ فارسی که با اینکه خیلی قدیمی هست ولی هنوز هم بهترین دیس هست برا همین گزاشتمش آخرین ترک معرفیش کنم :

23.و بلاخره ، سراغ يكي از جنجالي ترين ديس هاي رپ پارسي مي رويم كه به جرات ميتوانيم بگوييم قوي ترين و به يادماندني ترين ديس در تاريخ رپ پارسي است و آن آهنگي نيست جز اثر منفي ازپيشرو ، فلاكت ، دياكو و گنگ من ، كه باز هم اين آهنگ گروه زدباري را سوژه ي خودش قرار داده بود . تكست و قافيه بندي اين آهنگ به گونه اي بود كه مخاطبين با وجود حرفهاي ركيك فراوان باز هم براي شنيدن دوباره آهنگ علاقه زيادي داشتند . كساني كه در آن آهنگ به يادماندني حضور داشتند مثل پيشرو و دياكو ، بعداً هم در آهنگهايي مانند "گروه ما" ، "نابغه ها" و همينطور "صبر كن دختر" ، اشاره هايي را به گروه زدبازي داشتند.

دادا اهنگ صب ظهر شب یادت رفت فک کنم!!!
به نظرم اونم یه دیس موفق بود چه تو بیت و آهنگ چه تو مفهوم .در کل اهنگ باحالیه

0 ❤️

2016-04-28 11:17:00 +0430 +0430

تاپیک قشنگیه موفق باشی.

بیو گرافی گروه زد بازی(راستش اینقدر اطلاعات در مورد این گروه ضد و نقیضه که نمیشه تاریخچه درستی در مورد این گروه به نمایش گذاشت،من تا اونجایی که تونستم مطالب مربوط به این گروه رو جمع آوری کردم درستی اطلاعات رو میتونید خودتون با تحقیق بیشتر به دست بیارید). زد بازی به معنی زاخار بازی(زاخار کلمه روسی از دکلمه های معروف این گروه تو آهنگاشون که به معنی رفیقه): شروع به کار این گروه تو سال 81 از دبیرستان ارشاد با حضور مهراد هیدن و سامان ویلسون بود که گفته میشه اولین آهنگشون اشتباهی تو فضای نت منتشر شد! از اعضای اولیه این گروه سامان ویلسون،مهراد هیدن و سهراب ام جی رو میشه نام برد. اواسط همون سال بود که سامان ویلسون دیس ترک آجیلی رو روی بیت کاور(with out you ) امینم بیرون داد. سال 83 بود که سامان ویلسون آهنگ از خزر تا خلیج فارس رو میخونه که گفته میشه تو اون آهنگ رضا پیشرو رو مخاطب قرار داده. دیس کردن ها و تیکه اندازی های زد بازی با رپرای دیگه ادامه داشت تا اینکه سال 85 رضا پیشرو و شاهین فلاکت سامان ویلسون رو توی آهنگ اثر منفی دیس کردن(گفته میشه این آهنگ بهترین دیس تاریخ رپ فارسیه،هرچند من نفهمیدم اینکه از سر آهنگ تا تهش فحش بدی چه هنری میخواد؟) که باعث خداحافظی سامان از رپ فارسی شد. از اتفاقای مهم دیگه تو اون سال اضافه شدن علیرضا جی جی و سیجل به این گروه بود. از معروف ترین آثار زد بازی میشه به:تهران مال منه،لی لی لی لی حوضک،پلنگ،دروغ تعطیل،تابستون کوتاه و آلبوم سرمایه اشاره کرد. تا جایی که یادمه این گروه یه بار منحل شد اما مثل اینکه دوباره تشکیل شد.(از بعدش دیگه خبر خاصی ندارم). اعضای گروه:1-مهراد هیدن2-سامان ویلسون3-سهراب ام جی4-علیرضا جی جی5-نسیم6-سیجل

درستخ ولی اگه مستنده معروفشونو دیده باشین اونجا همه اعضا میگن که دلیل خدافظیه سامان از گروه آهنگه اثر منفی نیس بلکه مشکلات خانوادگیه سامانه ?

خانم حنا عزیز اول اینکه هیچ رپر یا گروهی نمیاد خودشو خراب کنه و اقرار کنه که کم آورده. در ثانی تو یکی از پستای فیسبوکی علیرضا جی جی طی درگیری که با سامان ویلسون داشته برمیگرده به سامان ویلسون میگه تو اگه چیزی بارت بود چرا 8 ساله تو جواب دادن به پیشرو موندی!
اینم بگم من مطلبو از جاهای مختلف به دست آوردم و هرکی میخواد بیشتر بدونه به نظرم بهتر باشه خودش بیشتر تحقیق کنه در باره موضوع.

0 ❤️

2016-04-28 11:32:20 +0430 +0430

kos_khol عزیز نقل نزدم که فضای زیادی اشغال نشه..... درسته صبح ظهر شب هم یکی از بهترین دیس های تاریخ رپ فارسه که تو آهنگ حصین به سروش هیچکس،اشکان فدایی،بهرام و گفته میشه شاهین نجفی تیکه های سنگین انداخته. راستش این لیستو من از یه سایت دیگه با ذکر منبع برداشتم(کش رفتم!) و شاید اگه میخواستم نظر شخصی خودمو اعمال کنم چند تا آهنگ دیگه رو هم به این فهرست اضافه میکردم.

0 ❤️

2016-04-28 12:10:54 +0430 +0430

kos_khol عزیز نقل نزدم که فضای زیادی اشغال نشه..... درسته صبح ظهر شب هم یکی از بهترین دیس های تاریخ رپ فارسه که تو آهنگ حصین به سروش هیچکس،اشکان فدایی،بهرام و گفته میشه شاهین نجفی تیکه های سنگین انداخته. راستش این لیستو من از یه سایت دیگه با ذکر منبع برداشتم(کش رفتم!) و شاید اگه میخواستم نظر شخصی خودمو اعمال کنم چند تا آهنگ دیگه رو هم به این فهرست اضافه میکردم.

اقایی

0 ❤️

2016-04-28 13:00:20 +0430 +0430

دوست عزیز خوشحال میشم اگه تکست یکیشون رو اینجا بذاری بلکه ما هم ازش بهره ببریم.

0 ❤️

2016-04-28 14:01:22 +0430 +0430

تاپیک قشنگیه موفق باشی.

خانم حنا عزیز اول اینکه هیچ رپر یا گروهی نمیاد خودشو خراب کنه و اقرار کنه که کم آورده. در ثانی تو یکی از پستای فیسبوکی علیرضا جی جی طی درگیری که با سامان ویلسون داشته برمیگرده به سامان ویلسون میگه تو اگه چیزی بارت بود چرا 8 ساله تو جواب دادن به پیشرو موندی!
اینم بگم من مطلبو از جاهای مختلف به دست آوردم و هرکی میخواد بیشتر بدونه به نظرم بهتر باشه خودش بیشتر تحقیق کنه در باره موضوع.

اهان اونجوریم ممکنه باشه مرسی بابت جواب گوییتون ?

0 ❤️

2016-04-29 14:23:25 +0430 +0430
نقل از: mehdi89zed ازنظرمن دوران دیس ودیس کشی تموم شده پیشرو با ام جی که رابطشون خوب شد حتی سهراب ام جی زمانی که رستواران زد...پیشرو..با..داداشش(علی اوج)به رستوران سنتی سهراب رفتندصلح کردند...ولی بازم جدیدا رضا پیشرو با سروش هیچکس به مشکل خورده که جای تاسف داره چون دوران این حرفا واقعا تموم شده...این از..این..درضمن با آهنگ ( آدما)خلصه هم خیلی خاطره دارم...

برخلاف شما دوست عزیز من دیس کردن رو باعث پیشرفت موسیقی رپ میدونم مشروط به اون که هدف اثبات عقیده رپر و زدودن عقاید غلط باشه نه اینکه هدفش تخریب رپر های دیگه باشه. حالا یه عده هم هستن که هدفشون از دیس یه آهنگ فقط مطرح کردن خودشونه.

0 ❤️

2016-04-29 14:32:08 +0430 +0430

آلبوم دارای 3 ترک شامل:1-جیب2-مشتی3-سراب
بررسیشم بمونه واسه بعد.

0 ❤️

2016-04-29 14:40:17 +0430 +0430

[ کروس ]
هر کی یه تیکه میکنه میره
هر کی یه تیکه میکنه میره
دنبال یه ذره دیگه
دنبال یه ذره دیگه
تا گشاد شه جیبش
تا خوشحال بمیره
[ ورس ِ 1 - قاف ]
بیا تو هم یه تیکه از پازل شهر باش
میدونم اینجا سیاهه شبهاش
نور نمیاد، مداد تو مدادتراش
آسمونو خریدن آسمونخراش
گفتن خیر، تو شر باش
گفتن بله، گوش فرمان
آخرین نفری که گوش نداد
رفت بیمارستان چون گوش نداش
گفتم چشم جناب سروان
ما در خدمتیم، یه مشت سرباز
بعضی وقتا باس صبر کرد
تا بشه حرف زد
بعضی وقتا هشت سال
بعد اینکه ریختن اشکا
بعد اینکه ریختن گاز اشک آور
بعد اینکه ریختن پشمات
سه هزار میلیارد چند تا صفر دارد؟
هر کی یه تیکه میکنه میره
هر کی بکنه زیرنگه دیگه
بحث فرهنگیه، سیاسیش نکن
یه یاس هم زیادیه
میکنه پسر از پدر، دختر از پسر
حالا یه سر هم بزن به سطح شهر
ببین دستکم از هر سه تن
دو تا فکر رفتنن، یکی فکر موندنه
که اونم عشق پول داره یا پولداره
گردن دولت ننداز
خواستی جمع کن برو غربت الان
شاید رسید نوبت قرعت فردا پسفردا
اما
[ کروس ]
هر کی یه تیکه میکنه میره
هر کی یه تیکه میکنه میره
دنبال یه ذره دیگه
دنبال یه ذره دیگه
تا گشاد شه جیبش
تا خوشحال بمیره
[ ورس ِ 2 - صفیر ]
گذاشتی پا به سن
روسیاه یا روسفید
آسمون ریسمون نباف
مار گزیده فکر پونه نیست
این نمایش عمریه برقراره
وقت طلاس
اما اُنس نگرفت اونی که نخ نداد، فبها
لباس میسازه شخصیت بی چون و چرا
چک و چونه نزن
خمیر ورزیده هم نباشه
با یه دست کت و شلوار وزیره
صاحب چونه ی نونه
پرچونگی نکن طرف حساب رئیس …
هرکی از راه رسید یه تیکه شو کند
اسمشو گذاشت میهن و رفت
کلاه گذاشت، کلاه برداشت
چه حقیقی چه حقوقی
حالا دایه عزیزتر از مادره
این در و تختش اونی که میکنه باورش
چه از جزء چه از کل
چشماتو باز کن
نگو غدم، سرطان هم میشه ریشه کن
گوشت بدهکار نباشه
حساب نمیبری به خرجت نمیره
بنابراین عقلت دست رشته میشه
[ بریج - بیداد ]
دنیای خراب
پر نان حرام
دهان غنی کباب
دل فقیر کباب
دنیا فانیست دریاب
موجی نه دریا
شدی محو سراب
ز یاد نبر خاک سراست
بنگر به دار دنیا
ببین ظالم چه ساده افتاد
بنگر به دار دنیا
ببین ظلم را بسان مرداب
همه عالَم طماعند
تک باش، به فکر خلق باش
همه عالَم گمراهند
فقط عالِم به فکر فرداست
آنکه حق الناس خورده
حتما با دلش وداع گفته
[ قاف ]
اگه باور نداری
بپرس از بابک زنجانی
[ کروس ]
هر کی یه تیکه میکنه میره
هر کی یه تیکه میکنه میره
دنبال یه ذره دیگه
دنبال یه ذره دیگه
تا گشاد شه جیبش
تا خوشحال بمیره

0 ❤️

2016-04-29 14:54:42 +0430 +0430

آهنگ جیب شامل موضوعات مختلفی من جمله مسائل سیاسی ،اجتماعی،به قول خودش فرهنگی و…
ترک مشتی به نوعی تشبیه جامعس به یه مسابقه و میدون جنگ (اگه توجه کرده باشین تو جای جای ترک درباره همین صحبت میکنه)
که خیلی از شرایط اون دست خود آدم نیست.
و در آخر ترک سراب که به تناقضات فرهنگی جامعه میپردازه.

0 ❤️

2016-04-30 10:14:54 +0430 +0430

من یه گلایلم که تو این سرزمین شوم،

راهم به قبر و سنگِ گرانیت می رسه!

هر روز به قتل می رسم و شعر من فقط،

به انتشاره شعله ی کبریت می رسه!

دردم هزار ساله مثِ درده حافظه،

درمونشم همونیه که کشفِ رازیه!

نسلی که سرسپرده ی عصر حجر شده،

به ساقیای ارمنیه پیر راضیه!

وقتی که زندگی یه تئاتره مزخرفه،

تنها به جرعه های فراموشی دلخوشم!

راسکول نیکف یه پیره زنو شقه کرد و من،

با اون تبر فرشته ی الهامو می کُشم…

هی مست می کنم مثِ یه بطری شراب،

که وقتی پاش بیفته یه کوکتل مولوتوفه!

یه مجرمه فراری شدم که تو زندگیش،

درگیر یه گریزه بدونِ توقفه!

فرقی نداره جاده ی چالوس و راهِ قم،

من مستی ام که خوش داره رانندگی کنه!

یه ماهی که تو آکواریوم زار می زنه،

تا توی اشک های خودش زندگی کنه…

باید تلوتلو بخوری این زمونه رو،

وقتی که مست نیستی به بن بست می رسی!

تو مستی آدما دوباره مهربون می شن،

حتا برادرای توی ایست بازرسی!

می خندن و به دستِ تو دستبند می زنن،

راهو برای بردن تو باز می کنن!

تو دام مورچه ها به سلیمان بدل می شی،

قالیچه ها بدون تو پرواز می کنن!

بعدش یه خواب زیر پتوی پر از شپش،

رو نیمکتِ پلاستیکیه یه کلانتری…

اما چه فایده وقتی که فردا با یه لگد،

تو دنیای جهنمیت از خواب می پری!

این بار چندمه که به یه جرم مشترک،

هشتاد تا ضربه پشتتو هاشور می زنه؟

برگرد خونه حتا اگه با خبر باشی،

تنها دل خودت واسه تو شور می زنه…

تو یه گلایلی و تو این سرزمین شوم،

راهت به قبر و سنگِ گرانیت می رسه!

هر روز به قتل می رسی و شعر تو فقط،

به انتشاره شعله ی کبریت می رسه!

0 ❤️

2016-04-30 20:22:50 +0430 +0430

دوستان لطفا اهنگ هایی مثل اهنگ سنگین از حصین معرفی کنید.که هم از نظر فاز سنگین باشه هم از نظر معنی و مفهمو و کلمات ? ? ?

0 ❤️

2016-04-30 20:56:31 +0430 +0430

راستش خیلی موسیقی هیپ هاپ گوش نمیدم

اما گروه زد بازی و تی ام بکس رو دوست دارم

و همچنین یاس و عرفان

0 ❤️

2016-04-30 21:05:06 +0430 +0430

هدفم از این تاپیک معرفی موسیقی رپ و بیشتر آشانایی با بیوگرافی رپرا و جمع کردن اخبار مربوط به رپ بوده ولی مثل اینکه دوستان از قسمت تکست آهنگ بیشتر خوششون اومده.......... اینم به افتخار اون دوستمون که گفته بود تکست آهنگ سنگینو بذارم من که خودم خیلی باهاش خاطره دارم.......... هی چه فاز سنگینی/ همه چی سفید سیاهه چیزی رنگی نی/ بازم من و یه جسم لش و بی حال/ دوباره رنگ پوسته شده گچ دیوار/ وای انقد کشیدم که نمی گیره خندم/ با چشمام قفلم به این آتیش رو فندک/ یه اتاق تاریک با بوی دود گاری/ چه بخت گندی داری تو با جیب خالی/ نگو که هستیم رنگ مشابه/ من یه عمره رو صورتم خنده اتاقه/ من مُردم پسر یه عقدم که سر/ تا پای مسیرو همیشه خوردم به سنگ/ اگه که مردم حلال کنینم/ آره تا حالا ساختم ولی الان بریدم/ از خودم از همه از میز محکمه/ از فکر به فرداها که روی مغزمه///////

من مُردم یا زندم ؟ دقیق نمی دونم/ یه زمین خورده خاکی از دنیا به دورم/ بیخی زندگی شدم که پر ِ پیچ و خمه/ رسیدم تهش کشیدم بیرون کل زیر و بمش/ اونقد بالا ام که نمی تونم حرفی بزنم/ اونقد می کشم تا بمیرم و دل نمی کنم/ گوشت نشد به تنم اون که تا حالا خوردم/ باختم هموناییم که تا حالا بردم/ ببین قانونشه فرصتاتو پشت سر می ذاری/ اون وقتی که تو رویاهات داری چشماتو می مالی/ ولش کن بابا بذار یه بارم دنیا ببره/ قبل اینکه یکی دو سه تا گل اون بزنه/ حسرت جفت پاهام واسه صاف واستادن/ ببین چیه با وجدان خودم داستان دارم/ این رسمه روزگاره مثل تنه ماره/ می پیچه دور دو دست و زندگیت ادامه داره

........
0 ❤️

2016-04-30 22:20:07 +0430 +0430

Kiram too khodeto rapet obneyi

0 ❤️

2016-04-30 22:36:28 +0430 +0430
نقل از: ooooofffff2010 Kiram too khodeto rapet obneyi

خیلی ممنون واسه فحاشیت دوست عزیز!!!
فقط امیدوارم هر مشکلی که شما رو به این مرحله رسونده که بی دلیل به بنده فحاشی کنید زود تر برطرف بشه.
موفق و سربلند باشی??

0 ❤️

2016-04-30 23:37:20 +0430 +0430

درود و خسته نباشی ب خاطر تاپیک باحالت.من خودم عاشق هیچکس و گروه زدبازی هستم و با اهنگاشون خاطره دارم.البته تن صدای حصین و یاسر بینام رو هم میپسندم.موفق باشی داداش

0 ❤️

2016-04-30 23:40:57 +0430 +0430
نقل از: parsi98 درود و خسته نباشی ب خاطر تاپیک باحالت.من خودم عاشق هیچکس و گروه زدبازی هستم و با اهنگاشون خاطره دارم.البته تن صدای حصین و یاسر بینام رو هم میپسندم.موفق باشی داداش

سلام و تشکر خدمت شما دوست عزیز? خوشحال میشم اگه شما و بقیه دوستان هم اگه اطلاعاتی در باره رپ فارسی دارن از این تاپیک دریغ نکنن.

0 ❤️

2016-05-01 09:57:34 +0430 +0430

فقط امیدوارم هر مشکلی که شما رو به این مرحله رسونده که بی دلیل به بنده فحاشی کنید زود تر برطرف بشه.
موفق و سربلند باشی??

مشکل خود اوبنه ایته.جوجه نسل خامنه ای.کیرم تو طرز تفکر و علایقت.کیرم تو سلیقه موسیقیاییت.صحبت یه آشغال مث تو الان تو همه شبکه ها هست.قاتل ستایش رو میگم.اونم یه عنه لنگه تو.

0 ❤️

2016-05-01 10:05:27 +0430 +0430
نقل از: ooooofffff2010

موفق و سربلند باشی??

مشکل خود اوبنه ایته.جوجه نسل خامنه ای.کیرم تو طرز تفکر و علایقت.کیرم تو سلیقه موسیقیاییت.صحبت یه آشغال مث تو الان تو همه شبکه ها هست.قاتل ستایش رو میگم.اونم یه عنه لنگه تو.

دوست عزیز درک میکنم که به هر دلیلی عصبانی هستی،ولی نمیدونم قاتل ستایش چه ربطی به من داره؟؟>

منم یه آدم عادی هستم مثل خودت با علایق خاص خودم.
شمام باور کن هرچقدر بنده رو مورد لطف الفاظت قرار بدی من ذره ای عصبانی نمیشم.
ای کاش جای اینطور فحاشی ها حداقل دلایل اینکه به این نوع موسیقی علاقه مند شدم رو میپرسیدی.
به هرحال اگه خطایی از من سر زده که خودم ازش خبر ندارم از شما معذرت میخوام??

>

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «