آنتیناتالیست هستید؟

1403/02/14

زایش‌ ستیزی یا تولد ستیزی یا حیات ستیزی یا آنتی‌ناتالیسم (به انگلیسی: Antinatalism) یا ضدیت با فرزند آوری یک دیدگاه فلسفی است که به تولید مثل بار منفی می‌دهد تولد ستیزان معتقد هستند که تولید مثل و آوردن انسان جدیدی به این دنیای پر از فقر و رنج و بیماری و جنگ و کشتار، کاری اشتباه است. از زمان‌ های گذشته، در کتاب‌ها و نوشته‌ها، بنیادهای فلسفی متفاوتی برای اثباتِ غیراخلاقی بودن تولید مثل ارائه شده‌ است.
بهترین کتاب در مورد این جنبش از دیوید بناتار، فیلسوف اهل آفریقای جنوبی است. دیوید بناتار بیشتر با دیدگاه‌های مرتبط با تولدستیزی و بدبینی شناخته شده‌ است. لوگو این جنبش هم ساخته شده، همینطور منم شدیدا از این جنبش آنتیناتالیسم پیروی میکنم و هرگز در آینده تولید مثل نمیکنم.

330 👀
6 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-05-03 20:18:26 +0330 +0330

جالبه ! حسرت میخورم چرا فیلسوف نشدم.
فیلسوف ها جزو معدود آدم هایی هستند که کسشرات خودشان را در قالب داده های خام به مغز مردم میریزند

1 ❤️

2024-05-03 20:27:27 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
نخیررر همچین چیزی هم نیست اولا فیلسوف شدن به این راحتیا نیست و باید ۳۰ سال تحصیل و مطالعه داشته باشی تا به این درجه برسی تازه هر فیلسوفی هم که یک یا چند کتاب مینویسد باید اون کتاب توسط چندین فیلسوف و پروفسور تایید بشد و بعد به دست ملت برسد برای مطالعه و باید هم محتویاتش خوب و اکی باشد در نهایت این جنبش رو دارند هزاران فیلسوف و دانشمند و بزرگان و شعرا و غیره تو کل دنیا ازش پیروی میکنند و میگند خیلی هم به انسان ها و بشریت و محیط زیست و غیره کمک میکند تو هم بجا این حرف های مسخره زدن برو مطالعه کن درباره این جنبش تا ببینی چقدر گسترده هست و چه کمکی بزرگی هم دارد به انسان ها و کره زمین میکند کور کورانه حرف زدن خیلی راحت…

1 ❤️

2024-05-03 20:31:18 +0330 +0330

↩ Mohamadhadian
شوخی کردم داداش… جدی نگیر. هر نظر منطقی ای فارغ از چیزی که هست محترمه صرف اینکه منطقیه.

بله. منم خودم به بحث های فلسفی علاقه مند هستم ولی تفکر من با تفکر شما اندکی متفاوت هست از این نظر که من میگم تا فرد رفاهی رو برای خانوادش تامین نکرده نباید تولید مثل کنه.

این جور تفکر ها رسما تیشه به ریشه خودشون میزنن شما فرض کنین کسی تولید مثل نکنه اونوقت نسل بشر منقرض میشه.

0 ❤️

2024-05-03 20:34:53 +0330 +0330

↩ Mohamadhadian
از لحاظ زیستی، هدف آدمی انتقال ژن هاش به نسل آینده هست، از لحاظ فلسفی هم اگر انسانی وجود نداشته باشه دیگر معنی ای وجود نخواهد داشت. همه ی موجودات برای تولید مثل تلاش میکنند و طبیعت به بقای اصلح کمک میکند( تئوری تکامل) . چیزی که شما فرمودید طبق اون چیزی که خودم جستجوی محدودی در اینترنت کردم این هست که بار منفی ای به تولید مثل میده نه اینکه اون رو نفی کنه. از تحقیق بیشتر هم خودداری میکنم چون به نظرم امری بی فایده می آید. اگر نظری غیر این داری لطفا تشریف بیاور خصوصی

0 ❤️

2024-05-03 20:37:41 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
این جنبش اصلا این حرف ها رو قبول ندارد فقط میگد تحت هر شرایطی نباید انسان بدنیا بیاد حتی اگه تو بهشت هم زندگی کنی چون موجود زنده زجر و درد میکشد و اذیت میشد در نهایت هم‌ پروسه مرگ رو در پیش دارد که اون بشدت اذیت کننده هست

0 ❤️

2024-05-03 20:43:16 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
نه اینطور نیست این جنبش تماما حرفش این هست که تولید مثل غیر اخلاقی هست چون حتی نمیتونی آینده بد و خوب رو تضمین کنی برای کسی و وقتی نمیتونی با قطعیت درد و زجر کشیدن یه انسان رو از بین ببری پس منطق و عقل میگد نباید انسان بیگناه بدنیا بیاری در نهایت نسل بشر هم که نابود بشد و یا نشد هیچ سودی به کسی نخواهید رسید ولی نسل بشر هر چی ادامه پیدا کند انسان های بسیاری میاند درد و زجر و بیماری و هزار جور استرس و غیره رو تحمل میکنند و اگه این زندگی رو به دیگری هدیه کنی خیانت و ظلم در حقش کردی این جنبش تماما همه حرفش همین ها بود که گفتم و هیچ موردی رو هم قبول نمیکند که منم میگم خیلی جنبش شراف مندانه ای هست که تا این خواستار درد و زجر کشیدن انسان ها نیست

0 ❤️

2024-05-03 20:45:16 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
باید تخصصی و با آگاهی بالا بری درباره این جنبش بخونی من که دو آتیشه ازش پیروی میکنم چون عمیق زندگی و زنده بودن رو درک کردم‌ که چقدر درد آور و زجر آور هست و نباید این رو به دیگری انتقال بدهم

0 ❤️

2024-05-03 20:54:40 +0330 +0330

↩ Mohamadhadian
خب مشتی نسل انسان منقرض میشه اینجوری که:/

0 ❤️

2024-05-03 21:29:10 +0330 +0330

سپاس. تاپیک مفید و جالبی بود 🌹

1 ❤️

2024-05-03 21:59:27 +0330 +0330

↩ thani amir kabir
من که یک ساعت دارم توضیح میدم این جنبش فقط میخاد انسان ها درد و زجر و غیره رو نکشند و اصلا انقراض نسل بشر براش مهم نیست بعدشم بدنیا نیاوردن فقط شامل انسان نمیشد هیچ‌ موجودی دیگه هم میگد نباید بدنیا بیاد ولی اینکه تاکید زیادش روی بدنیا نیامدن انسان هست به خاطر این هست که انسان به تمام‌ موجودات و همچنین محیط زیست و همه چیز آسیب و ضرر میرسوند من که خیلی عمیقا این جنبش رو درک کردم که چقدر دارد به انسان ها کمک‌ میکند

1 ❤️

2024-05-03 22:04:14 +0330 +0330

↩ ×÷استادعقل‌کل-+
ممنون مرسی استاد❤️

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «