حکایت پرسش پسر از پدر درمورد دین

1394/11/19

ﺯِ ﭘـــــــﺪﺭ ﭘﺮﺳﯿـﺪ ﺭﻭﺯﻯ ﯾﮏ ﭘﺴــــــﺮ
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩین‌ها ﻛﺪﺍﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﻯ ﭘـــــــﺪﺭ

ﮔﻔﺖ ﻣـــﻦ ﺑﺎ ﺩﯾـــﻦ ﻧـﺪﺍﺭﻡ ﻫﯿــﭻ ﻛﺎﺭ
ﭘﯿﺶِ ﻣـــﻦ ﺩیـــن‌ها ﻧـﺪﺍﺭﻧﺪ ﺍﻋﺘﺒــــﺎﺭ

ﭼﻮﻧــــﻜﻪ ﺁﻭﺭﺩﯾـــﻢ ﻫﺮ ﺩﯾـــــﻦِ ﺟﺪﯾﺪ
ﺍﺧﺘـــﻼﻑِ ﺑﯿـــــﺸﺘﺮ ﺁﻣـــــــــﺪ ﭘﺪﯾـﺪ

ﻛﯿﻨـــــﻪ‌ﻫﺎ ﻭ ﺩﺷـــﻤﻨﻰ ﺑﺴﯿــــﺎﺭ ﺷﺪ
جنـــگ‌های ﻣﺬﻫﺒـــــﻰ ﺗﻜـــــﺮﺍﺭ ﺷﺪ

ﺧــــﻮﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﯾــــﺨﺖ ﺑﺮ ﺭﻭﻯ ﺯﻣﯿﻦ
بـــــــاﺭﻫﺎ ﻭ ﺑـــــﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺩﯾــــﻦ

ﻧﻪ ﻣﺴﻠــــﻤﺎﻧﻢ ﻧﻪ ﺗﺮﺳـــﺎ ﻧﻪ ﺟـــﻬﻮﺩ
ﺳﺮ ﺑﻪ ﺣﻜﻢ ﻋﻘـــــــــﻞ ﻣﻰ ﺁﺭﻡ ﻓﺮﻭﺩ

ﻋﻘــــــــــﻞ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﻋﯿﺶ ﺑﯿﻜﺮﺍﻥ
ﻫﺴﺖ ﺩﺭ ﻫﻤـــــﺰﯾﺴﺘــﻰ ﺑﺎ ﺩﯾـﮕﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــــﻦ ﻭﻟﻰ ﮔﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﺧــﻮﻥ ﻛـﺎﻓﺮﺍﻥ
ﮔـﺮ ﺑﺮﯾـــﺰﻯ ﺍﺟـــــﺮ ﺩﺍﺭﻯ ﺑﯿــــﻜﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــﮕﺮﺍﻧﺪﯾﺸﺎﻥ ﻫﻢ ﺁﺧﺮ ﺁﺩﻣــــــــﻨﺪ
ﺩﯾــﻦ ﭼﺮﺍ گوید ﻛﻪ ﻣﻬــــﺪﻭﺭ ﺍﻟﺪﻡ ﺍﻧﺪ

ﻣﻦ ﺑﺪﯾﻦ ﻋﻠﺖ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﯾــﻦ ﻭ ﻛﯿــﺶ
ﺗﺎ ﻧﺮﯾﺰﻡ ﺧــــــﻮﻥ ﻫﻤﻨﻮﻋﺎﻥِ ﺧﻮﯾﺶ

ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﻯ ﻓـــــﺮﺯﻧﺪ، ﺗﻨﻬـﺎ ﺍﺯ ﺧــِــرَﺩ
ﭘﯿــــﺮﻭﻯ ﻛﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿــﻨﻮﯾﺖ ﺑَـــــﺮَﺩ

(شاعر ناشناس)

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-02-08 14:19:14 +0330 +0330

2016-02-08 14:33:22 +0330 +0330

این شعر باید وارد کتابهای درسی بچه ها بشه…،،،

2 ❤️

2016-02-08 14:55:16 +0330 +0330

اگر اعدام و تیرباران ره دین است….

اگر کشتار مردم در قوانین است….

اگر دین مبین تازیان این است….

چه بابک شاد و خرسند است که بی دین است

اگر سینه زنی فرمان این دین است

قمه بر سر زدن نامش اگر دین است

عزاداری اگر کیش است و آئین است

اگر اهریمن دین بر سر زین است

اگر عدل علی شمشیر خونین است

اگر آزاده بودن پاسخش این است

اگر دین سوره های جنگ خونین است

همه جا آیه های آتش کین است

اگر صلح و صفا محکوم تمکین است

اگر زن برده بی مایه دین است

اگر دین چادر چرکین و ننگین است

اگر زن در حجاب تار و غمگین است

اگر دین آرزوی مرگ نسرین است

اگر پایان عشق ویس و رامین است

اگر دین دشمن فرهاد و شیرین است

اگر زاهد به منبر والی دین است

ولی پائین منبر حیله آئین است

اگر زاهد ستمکار و سیه بین است

اگر بابک خرد را مهر و آئین است

خردمندی اگر دشمن به هر دین است

اگر کافر خردمند است و بی دین است

بابک اسحاقی

2016-02-08 18:26:58 +0330 +0330

دوستان شعرا فوق العاده بود…

ولی اگه کسی بتونه به من ثابت کنه توی قرآن امر به کشتار برای نفس شده…یه جایزه پیش من داره…

0 ❤️

2016-02-08 18:46:08 +0330 +0330
نقل از: xt_1980 این شعر باید وارد کتابهای درسی بچه ها بشه.....،،،

زاررررررررررررررررررررررررررررررررررررت

یعنی شدیییییییییییییییییییییییییییدا موافقم با این حرف!!! ? ? ? ? ?

1 ❤️

2016-02-08 22:52:13 +0330 +0330

خیلی قشنگ بود...یخوده تخلیه شدم (>__< )

ممنون اسی...و همچنین، ممنون سم سم!: ))

دین مثل یه آفت میمونه و مبلغانش مثل قارچ های سمی توی کشور ما روز به روز در حال افزایش و گنده شدنن! طرفدار صلح و آرامشم ولی اگه یه بمب هیدروژنی درست تو مرکز تشکیلاتشون بندازن اصصصصلا ناراحت نمیشم! به قیمت زندگیم...عمرم...آزادیم...و جوونیم!

2016-02-09 16:40:45 +0330 +0330

بی دین بشیم که چی بشه؟ کدوم یک از شما بی دین ها تا الان تونسته راه حلی و یا حتی جواب نظری برای سوالات اساسی بشر پیدا کنه؟ از کجا آمده ام؟ آمدنم بهر چه بود؟ به کجا میروم آخر؟؟ کدوم یک از دانشمندان و فیلسوف ها و نیچه ها و بی خدا ها تونستن نوع بشر خوشبخت کنن؟ و یا اینکه از مرداب مدرنیته و نجاتش بدن؟؟ جز اینکه بیماری های روانی رو بیشتر کردند و انسان مدرن رو تنهاتر؟؟ جوری عقل عقل میکنید که انگار عقل کل هستین! آیا ذهنی دیوانه تر و پرسشگرتر از نیچه دارین؟؟ نهایت ذهن و عقل میرسه به دیوانگی... اینقدر عقل عقل نکنین! شمایی که خدا و دین رو رها کردین، و ادعاتون گوش فلک رو کر کرده! میتونین بگین که بعد از مرگ چه اتفاقی میوفته؟؟

اگه قرار باشه چیزی به داد انسان سرخورده از دینداری و بی دینی برسه، اون چیزی غیر از عشق و ایمان نیست...

0 ❤️

2016-02-09 22:18:55 +0330 +0330
نقل از: earthless

بی دین بشیم که چی بشه؟ کدوم یک از شما بی دین ها تا الان تونسته راه حلی و یا حتی جواب نظری برای سوالات اساسی بشر پیدا کنه؟ از کجا آمده ام؟ آمدنم بهر چه بود؟ به کجا میروم آخر؟؟ کدوم یک از دانشمندان و فیلسوف ها و نیچه ها و بی خدا ها تونستن نوع بشر خوشبخت کنن؟ و یا اینکه از مرداب مدرنیته و نجاتش بدن؟؟ جز اینکه بیماری های روانی رو بیشتر کردند و انسان مدرن رو تنهاتر؟؟ جوری عقل عقل میکنید که انگار عقل کل هستین! آیا ذهنی دیوانه تر و پرسشگرتر از نیچه دارین؟؟ نهایت ذهن و عقل میرسه به دیوانگی... اینقدر عقل عقل نکنین! شمایی که خدا و دین رو رها کردین، و ادعاتون گوش فلک رو کر کرده! میتونین بگین که بعد از مرگ چه اتفاقی میوفته؟؟

اگه قرار باشه چیزی به داد انسان سرخورده از دینداری و بی دینی برسه، اون چیزی غیر از عشق و ایمان نیست...

وشما دقیقا می تونی بگی بعد مرگ چه اتفاقی می افته؟

0 ❤️

2016-02-09 22:51:30 +0330 +0330

__

راس میگی «نهایت ذهن و عقل میرسه به دیوانگی» پس همون مغزتو آکبن نیگه داری واست بهتره! تو خیال کن بعد مرگت باز یه جای موهوم دیگه زنده میشی...

2016-02-10 04:23:28 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

__

راس میگی «نهایت ذهن و عقل میرسه به دیوانگی» پس همون مغزتو آکبن نیگه داری واست بهتره! تو خیال کن بعد مرگت باز یه جای موهوم دیگه زنده میشی...

من خیلی وقته دارم میام توی این سایت و تا حالا هیچ پستی نزاشتم. پس تو منو نمی شناسی که میگی مغزمو آکبند نگه دارم. یا اینکه نگه داشتم یا نه؟! اینکه بی دین هستم یا نیستم رو نمیدونین! از شمایی که خودتون رو از کسایی که به مسلمان ها فحش میدادن، جدا کردین، انتظار جواب بهتری داشتم...

دوما تو اعتقاد منو در مورد اینکه بعد از مرگ چی میشه هم نمیدونی! پس بهتره منو جزو اون مسلمانانی که هر روز به خیال خودتون، بهشون فحش نمیدین، قرار ندین! کلمه ی "موهوم" رو هم به کار نبر چون مال خودت نیست... مال هدایته!

سومن تو حتی منظور من از "ایمان" و "عشق" که به کار بردم نمیدونی!! ایمانی که من دارم میگم یک نوع جریان آگاهی مستمر، که از درد و لذت خودشو جدا کرده و پذیرنده ی بدون قضاوت هستش (اگه این چیزا غریبه س واست طبیعیه که برداشتت از ایمان، همون ایمان ارثی باشه)... این نوع ایمان هیچ ربطی به گفته ی زکریای رازی (که خودش اتفاقن از دارندگان این جریان آگاهی هستش)، نداره.

چهارمن: جواب سوال های منو بده!

2 ❤️

2016-02-10 04:28:09 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95

آره میدونم چه اتفاقی میوفته! ولی فقط برای خودم نه برای شما. این یعنی ادعام گوش فلک رو نباید کر بکنه. این یعنی نباید خودمو تافته ی جدا بافته و دانای کل بدونم…

1 ❤️

2016-02-10 12:26:03 +0330 +0330

بعله خودمونو از فحاشا جدا کردیم، منتهی تا اینجای کار؛ حداقل خودِ من که هیچ تاثیر متفاوتی از این رویه ندیدم! جز اتلاف انرژی و عصاب بیشتر و به مراتب افسوس بیشتر واسه مقاومت شدیـــــد این قشر مؤمن دربرابر فهمیدن! واضحه کسی که با خودش عهد بسه نفهمه دیگه براش فرقی نمیکنه با گُل به پیشوازش بری یا گِل! مگرنه برا یه عقل سلیم، همین شعر مختصر این تاپیک یا پست unknown.boy95 یا حتی همون سخن کوتاهی که این دوست Arrow11 گذاش هم واسه پی بردن به حقیقت مطلب کافیه. نیازی هم به مناظره و بحث و جدل و صغرا کبرا چیدن نیس. حالا چون (به گفته خودت) اولین پستتو اینجا گذاشتی به احترامت جواب این پستتو میدم ولی اگه شاهد به عمل بیاد که تو هم جزو اون دسه مهر و موم شدگانی دیگه کاری از دس من برنمیاد.

earthless: من خیلی وقته دارم میام توی این سایت و تا حالا هیچ پستی نزاشتم. پس تو منو نمی شناسی که میگی مغزمو آکبند نگه دارم. یا اینکه نگه داشتم یا نه؟! اینکه بی دین هستم یا نیستم رو نمیدونین! از شمایی که خودتون رو از کسایی که به مسلمان ها فحش میدادن، جدا کردین، انتظار جواب بهتری داشتم...

دوما تو اعتقاد منو در مورد اینکه بعد از مرگ چی میشه هم نمیدونی! پس بهتره منو جزو اون مسلمانانی که هر روز به خیال خودتون، بهشون فحش نمیدین، قرار ندین! کلمه ی “موهوم” رو هم به کار نبر چون مال خودت نیست… مال هدایته!

سومن تو حتی منظور من از “ایمان” و “عشق” که به کار بردم نمیدونی!! ایمانی که من دارم میگم یک نوع جریان آگاهی مستمر، که از درد و لذت خودشو جدا کرده و پذیرنده ی بدون قضاوت هستش (اگه این چیزا غریبه س واست طبیعیه که برداشتت از ایمان، همون ایمان ارثی باشه)… این نوع ایمان هیچ ربطی به گفته ی زکریای رازی (که خودش اتفاقن از دارندگان این جریان آگاهی هستش)، نداره.

چهارمن: جواب سوال های منو بده!

__

نخست اینکه بیخود قضیه رو برا خودت پیچیده نکن (تو تموم حرفات این مشکل هس)… فیلم پلیسی جنایی که نیس! دو حالت بیشتر وجود نداره؛ تو یا دینداری یا نیسی. اگه حالت دوم باشه پس به یقین مرض نداری که بیای اینجا از دین دفا کنی وخت مارو هم بگیری، اگه هم به احتمال زیاد (و البته رایج!) با خودت فک میکنی جزو هیشکودومش نیسی ولی خیال داری لابد دین بهتر جواب پرسشای بشریت رو داده پس شک نکن جزو همون حالت اولی فقط داری خودتو گول میزنیو لقمه رو از زیر خشتکت میچرخونی!

دوم: اعتقاد شخصی تو درمورد «بعد از مرگ» نه به من مربوط میشه نه اصن برام مهمه که بخوام بدونم درموردش. منتهی اگه بخوای در حوزه دفا از دین حرفشو پیش بکشی اونموقع دیگه قضیه خعلی فرق میکنه! اینو همیشه بخاطر داشته باش که دین مغازه سبزی فروشی نیس که بخوای محتویاتشو سوا کنی یا با سلیقه خودت ساختو پاخ کنی. همون چیزی که هسو یا باس بی‌چون و چرا بپذیری و سر تسلیم فرود بیاری، یا اینکه کافر محسوب میشی و لاغیر. صدالبته این جریان درمورد «اعتقاد به دنیای بعد از مرگ» هم صدق میکنه. پس یادت بمونه وقتی وارد مقوله دین شدی، افکار و برداشتای شخصیتو دیگه بریز دور.

سوم: قرار نیس برا خودت داستانسرایی کنی، حرفایی مث «ایمانی که من دارم میگم» یا «ایمانی که تو داری میگی» مغلطه‌‎ای بیش نیس، قضیه رو الکی برا خودت پیچیده نکن، واژه “ایمان” یه معنی بیشتر نداره (حالا شاید “عشق” دارای تعابیر مختلف باشه) رک و پوسکنده: ایمان ینی نخوای بدونی که حقیقت چیه، خلاص!

چهارم: میبینی که فقط الکی قضیه رو برا خودت پیچیده کردی و یه فیلمنامه تراژدی ساختی! :)

.

saeed.shiraz94: *متاسفانه چون دین یه عده رو محدود میکنه و با قوانینش نمی گذاره هر کاری دلشون خواست انجام بدن . با دین مخالف شدن و میگن دین همش قتل و کشتنه (در صورتی که اصلا دین نگفته بیان اونا رو بکشن و قوانین سختش برای دشمنان خدا و کافران صادر شده و شامل همه نمیشه) میان خودشون رو به اون راه میزنن که نهههه اون دنیا وجود نداره . حسابو کتابی در کار نیست . بریم تا میتونیم سکس کنیم . اگه طرف قدرتی داشته باشه اختلاص و پولشویی کنه و خلاصه هر کاری که دلش خواست رو انجام بده . در حالی که همه این ناهنجاریا به ضرر خانواده ها و جامعه شده .چقدر ازدواج هایی که با سکس نامشروع یکی از طرفین و خیانتش از هم پاشید. چقدر بچه هایی که بدون خانواده خوب بزرگ شدن .و و و و و...*

حالا شماها همه آیات خدا رو خوندین؟ همه حرفاش رو شنیدین؟ ناموسن همش بد بوده؟ یعنی هیچ چیز خوبی نداره؟

آیه36 سوره نساء–و خدای یکتا را پرستید و هیچ چیز را شریک وی نگیرید و نسبت به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و فقیران و همسایه دور و نزدیک و دوستان موافق و رهگذران و زیردستانتان نیکی کنید که خدا مردم متکبر خودپسند را دوست ندارد بازم بگم؟

__

متأسفانه تو مخ شما مسلمونا این جا نمیره که واسه حفظ اخلاقیات، نیازی به تقلیدِ احکام بیابونی هزارسال پیش نیس!

میگی بیابونی نیس؟ همین سوره کزایی که خودت آیه‌شو اوردیو دو آیه برو عقب‌تر:

الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلًا إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيًّا كَبِيرًا (۳۴)

مردان قیم زنانند به دليل آنكه خدا برخى را بر برخى برترى داده و [نيز] به دليل آنكه از اموالشان خرج می‌كنند پس زنان درستكار، [از مردان]فرمان‌بردارند [و] به پاس آنچه خدا [براى آنان] حفظ كرده اسرار [شوهران خود] را حفظ می‌كنند و زنانى را كه از نافرمانى آنان بيم داريد [نخست] پندشان دهيد و [بعد] در خوابگاه‏ از ايشان دورى كنيد و [اگر باز تاثير نكرد] آنان را کتک بزنید پس اگر شما را اطاعت كردند [ديگر] بر آنها هيچ راهى [براى سرزنش] مجوييد كه خدا والاى بزرگ است.

«جهت پیشگیری از اقدام ماسمالی‌ احتمالی جنابالی: هیچ عقل سلیمی از فعل امر “اضْرِبُوهُنَّ” برداشتی غیر از “کتک زدن” نمی‌کنه مگر اینکه از دوقطبی شدید (شیزوفرنی) در رنج باشه!»

2016-02-10 17:11:30 +0330 +0330

من پیچیده ش نکردم و فیلم تراژدی نساختم! قضیه به خودی خود پیچیده هست!

اصن اینا رو ول کن … کل حرف من اینه:
شما یه زمانی دیندار بودین (دوره ی جاهلیت) الان به این پی بردین که دین چرت و پرته! ایمان چرت و پرته! “ایمان سدی ست در برابر حقیقت” پس از دین خارج شدین و با عقلتون تصمیم میگیرین! تا اینجاشو قبول داری؟
الان حرف من اینه: این دگراندیش شدن شدن شما آیا تونسته شما رو به “حقیقت” برسونه یا حتی بهش نزدیک کنه؟؟
(کاری با محسنات دیگه ی دگر اندیش شدن ندارماااا دارم در زمینه ی حقیقت حرف میزنم)

0 ❤️

2016-02-10 17:43:18 +0330 +0330
نقل از: earthless من پیچیده ش نکردم و فیلم تراژدی نساختم! قضیه به خودی خود پیچیده هست!

شما یه زمانی دیندار بودین (دوره ی جاهلیت) الان به این پی بردین که دین چرت و پرته! ایمان چرت و پرته! “ایمان سدی ست در برابر حقیقت” پس از دین خارج شدین و با عقلتون تصمیم میگیرین! تا اینجاشو قبول داری؟
الان حرف من اینه: این دگراندیش شدن شدن شما آیا تونسته شما رو به “حقیقت” برسونه یا حتی بهش نزدیک کنه؟؟

__

بازم داری مسأله رو الکی سخ میکنی؛ نگرش کودکانه مذهبی به خودیِ خود هیچ‌جاش پیچیده نیس. این ماسمالی کردنای اولیات عظامه که قضیه رو به نظرت پیچیده کرده…

“حقیقت” هم چیزی خارج از دایره «علم و منطق» نیس. هرقدم که «علم» میره جلو، «دین» مجبوره یه قدم بکشه عقب. تصمیم با خودته که بلخره با همون خیالات ابرمخلوق بودن و هدفمند بودن خلقتت سیر کنی… یا با واقعیت ناچیز بودنت تو گستره کیهان کنار بیای!

2016-02-10 18:10:02 +0330 +0330
نقل از: earthless من پیچیده ش نکردم و فیلم تراژدی نساختم! قضیه به خودی خود پیچیده هست!

__

بازم داری مسأله رو الکی سخ میکنی؛ نگرش کودکانه مذهبی به خودیِ خود هیچ‌جاش پیچیده نیس. این ماسمالی کردنای اولیات عظامه که قضیه رو به نظرت پیچیده کرده…

“حقیقت” هم چیزی خارج از دایره «علم و منطق» نیس. هرقدم که «علم» میره جلو، «دین» مجبوره یه قدم بکشه عقب. تصمیم با خودته که بلخره با همون خیالات ابرمخلوق بودن و هدفمند بودن خلقتت سیر کنی… یا با واقعیت ناچیز بودنت تو گستره کیهان کنار بیای!

داری اشتباه میکنی…
علم و منطق تا یه جایی میتونن کمک کنن بعد از اون کم میارن… الان همه ی علوم به بن بست عجیبی رسیدن و نمیتونن تکون بخورن. در زمان انیشتین هم همچین بن بستی وجود داشت که انیشتین اومد و چند قدم علمو کشید بالاتر… فیزیک نظری و کوانتوم خودش داره تمامن توی یه جهان غیر منطقی سیر میکنه! عجیبه که الان دیگه شما میگی علم و منطق و فلان و …!
خیلی وقته که مشخص شده منطق جوابگوی سوالات اساسی بشر نیست…
ناچیز هستم اما میتونم کمی برم بالاتر… بعد از اون هم کمی… و باز هم کمی دیگه…
حالا دیگه خود دانی…

0 ❤️

2016-02-10 18:23:49 +0330 +0330
earthless : داری اشتباه میکنی... علم و منطق تا یه جایی میتونن کمک کنن بعد از اون کم میارن... الان همه ی علوم به بن بست عجیبی رسیدن و نمیتونن تکون بخورن. در زمان انیشتین هم همچین بن بستی وجود داشت که انیشتین اومد و چند قدم علمو کشید بالاتر... فیزیک نظری و کوانتوم خودش داره تمامن توی یه جهان غیر منطقی سیر میکنه! عجیبه که الان دیگه شما میگی علم و منطق و فلان و .....! خیلی وقته که مشخص شده منطق جوابگوی سوالات اساسی بشر نیست... ناچیز هستم اما میتونم کمی برم بالاتر... بعد از اون هم کمی... و باز هم کمی دیگه... حالا دیگه خود دانی...
__

وختی میگم فیلمنامه تراژدی داری تحویل من میدی اون وخ میگی نه!

میشه برامون شرح بدی این بن بست عجیب چیه و کجا خبرش پخش شده که انقد غمناک داری نوحه‌شو میخونی؟ فک میکنی پاسخ قاطع سوالات اساسی بشرو دین و مذهب داده؟ یه وجود موهومی از اون بالا اجی‌ مجی لاترجی کرده و کائنات کون فیکون شده لابد الانم نشسه با جبرئیل داره فرنی میخوره و من و تو رو نیگا میکنه کیف میکنه! هان؟!

2016-02-10 18:49:00 +0330 +0330
earthless : داری اشتباه میکنی... علم و منطق تا یه جایی میتونن کمک کنن بعد از اون کم میارن... الان همه ی علوم به بن بست عجیبی رسیدن و نمیتونن تکون بخورن. در زمان انیشتین هم همچین بن بستی وجود داشت که انیشتین اومد و چند قدم علمو کشید بالاتر... فیزیک نظری و کوانتوم خودش داره تمامن توی یه جهان غیر منطقی سیر میکنه! عجیبه که الان دیگه شما میگی علم و منطق و فلان و .....! خیلی وقته که مشخص شده منطق جوابگوی سوالات اساسی بشر نیست... ناچیز هستم اما میتونم کمی برم بالاتر... بعد از اون هم کمی... و باز هم کمی دیگه... حالا دیگه خود دانی...
__

میشه برامون شرح بدی این بن بست عجیب چیه و کجا خبرش پخش شده که انقد غمناک داری نوحه‌شو میخونی؟ فک میکنی پاسخ قاطع سوالات اساسی بشرو دین و مذهب داده؟ یه وجود موهومی از اون بالا اجی‌ مجی لاترجی کرده و کائنات کون فیکون شده لابد الانم نشسه با جبرئیل داره فرنی میخوره و من و تو رو نیگا میکنه کیف میکنه! هان؟!

در فیزیک چهار تا نیروی بنیادی وجود داره: نیروی گرانش، هسته ای ضعیف، هسته ای قوی، الکترومغناطیس. از بین این چهار نیرو تنها نیروی الکترومغناطیس بحثش تموم شده (ماکسول اومد یه سری معادلات نوشت و این قضیه رو تموم کرد) سه نیروی بنیادی دیگه هنوز هیچ چیز در موردش مشخص نیست… هر روز یه دانشمندی ظهور میکنه چار تا نظریه ارائه میده و هیچ جا هم ثابت نمیشه… حتی منشا این نیرو ها هم مشخص نیست که از کجا اومدن… هیچ چیز در مورد ماهیت این نیرو ها هم قطعی نیست… به همین دلیل یه عده اومدن گفتن بحث در مورد ماهیت این نیرو ها در زمینه ی فیزیک نمی گنجه و بردنش در حیطه ی فیزیک نظری و کوانتوم (در اینجا تازه تونستند جواب هایی پیدا کنن)… غایت علم فیزیک یعنی اتحاد این چهار نیرو… قانونی که بتونه این جهار نیرو رو متحد کنه… معادلاتی که بتونه این چهار نیرو رو به صورت یک جا توضیح بده، هنوز کشف نشده! به همین دلیله که میگم علم رسیده به بن بست و نیاز به یک شخصی مثل انیشتین هست! افتاد؟!

بازم که داری حرف خودتو میزنی؟ آقای اسکلت خان! من به خدایی که اجی مجی میکنه معتقد نیستم! به جبرائیل و میکائیل و هیشکدوم هم معتقد نیستم اینقدر برچسب نزن به من! اینقدر هم نگو “موهوم”

0 ❤️

2016-02-10 19:09:20 +0330 +0330
__

در فیزیک چهار تا نیروی بنیادی وجود داره: نیروی گرانش، هسته ای ضعیف، هسته ای قوی، الکترومغناطیس. از بین این چهار نیرو تنها نیروی الکترومغناطیس بحثش تموم شده (ماکسول اومد یه سری معادلات نوشت و این قضیه رو تموم کرد) سه نیروی بنیادی دیگه هنوز هیچ چیز در موردش مشخص نیست... هر روز یه دانشمندی ظهور میکنه چار تا نظریه ارائه میده و هیچ جا هم ثابت نمیشه... حتی منشا این نیرو ها هم مشخص نیست که از کجا اومدن... هیچ چیز در مورد ماهیت این نیرو ها هم قطعی نیست... به همین دلیل یه عده اومدن گفتن بحث در مورد ماهیت این نیرو ها در زمینه ی فیزیک نمی گنجه و بردنش در حیطه ی فیزیک نظری و کوانتوم (در اینجا تازه تونستند جواب هایی پیدا کنن).... غایت علم فیزیک یعنی اتحاد این چهار نیرو... قانونی که بتونه این جهار نیرو رو متحد کنه.... معادلاتی که بتونه این چهار نیرو رو به صورت یک جا توضیح بده، هنوز کشف نشده! به همین دلیله که میگم علم رسیده به بن بست و نیاز به یک شخصی مثل انیشتین هست! افتاد؟!

بازم که داری حرف خودتو میزنی؟ آقای اسکلت خان! من به خدایی که اجی مجی میکنه معتقد نیستم! به جبرائیل و میکائیل و هیشکدوم هم معتقد نیستم اینقدر برچسب نزن به من! اینقدر هم نگو "موهوم"

__

خب که چی؟ پرفسور فیزیک هسه‌ای چارتا لفظ علمی یاد گرفتی داری واسه ما کلاس فیزیک کوانتوم میذاری؟ الان مجهول بودن منشأ این نیروها چه ربطی به دین داره؟

چیزی که هنو مشخص نیس (کشف نشده) ینی ایا ایوحال ناشناخته‌س همین اطلاعاتی هم که الان بلغور کردی بخش اعظمش در روزگاران گذشته مجهول بود.

عوض صغری کبری چیدن و طرح معادله چن مجهولی بگو اون حقیقتی که بهش رسیدی و فک میکنی ما ازش دور هسیم چیه جناب دانشمند؟

1 ❤️

2016-02-10 19:15:12 +0330 +0330
__

در فیزیک چهار تا نیروی بنیادی وجود داره: نیروی گرانش، هسته ای ضعیف، هسته ای قوی، الکترومغناطیس. از بین این چهار نیرو تنها نیروی الکترومغناطیس بحثش تموم شده (ماکسول اومد یه سری معادلات نوشت و این قضیه رو تموم کرد) سه نیروی بنیادی دیگه هنوز هیچ چیز در موردش مشخص نیست... هر روز یه دانشمندی ظهور میکنه چار تا نظریه ارائه میده و هیچ جا هم ثابت نمیشه... حتی منشا این نیرو ها هم مشخص نیست که از کجا اومدن... هیچ چیز در مورد ماهیت این نیرو ها هم قطعی نیست... به همین دلیل یه عده اومدن گفتن بحث در مورد ماهیت این نیرو ها در زمینه ی فیزیک نمی گنجه و بردنش در حیطه ی فیزیک نظری و کوانتوم (در اینجا تازه تونستند جواب هایی پیدا کنن).... غایت علم فیزیک یعنی اتحاد این چهار نیرو... قانونی که بتونه این جهار نیرو رو متحد کنه.... معادلاتی که بتونه این چهار نیرو رو به صورت یک جا توضیح بده، هنوز کشف نشده! به همین دلیله که میگم علم رسیده به بن بست و نیاز به یک شخصی مثل انیشتین هست! افتاد؟!

بازم که داری حرف خودتو میزنی؟ آقای اسکلت خان! من به خدایی که اجی مجی میکنه معتقد نیستم! به جبرائیل و میکائیل و هیشکدوم هم معتقد نیستم اینقدر برچسب نزن به من! اینقدر هم نگو "موهوم"

__

خب که چی؟ پرفسور فیزیک هسه‌ای چارتا لفظ علمی یاد گرفتی داری واسه ما کلاس فیزیک کوانتوم میذاری؟ الان مجهول بودن منشأ این نیروها چه ربطی به دین داره؟

چیزی که هنو مشخص نیس (کشف نشده) ینی ایا ایوحال ناشناخته‌س همین اطلاعاتی هم که الان بلغور کردی بخش اعظمش در روزگاران گذشته مجهول بود.

عوض صغری کبری چیدن و طرح معادله چن مجهولی بگو اون حقیقتی که بهش رسیدی و فک میکنی ما ازش دور هسیم چیه جناب دانشمند؟

تو گفتی بن بست علم رو شرح بده منم دادم! دیگه این چیزایی که گفتم به دین ربطی نداره. تو گفتی علم یعنی حقیقت و من گفتم نه! علم نمیتونه برسه به حقیقت! قشنگ داری قضیه رو میپیچونی هااا به این میخوام برسم که اینقدر نگو علم و منطق! افتاد؟!

اگه این چیزایی که گفتم به نظرت** بلغور کردنه**، در اون صورت متاسفم که بحث رو شروع کردم باهات…بدرود

0 ❤️

2016-02-10 19:33:18 +0330 +0330
__

__

تو گفتی بن بست علم رو شرح بده منم دادم! دیگه این چیزایی که گفتم به دین ربطی نداره. تو گفتی علم یعنی حقیقت و من گفتم نه! علم نمیتونه برسه به حقیقت! قشنگ داری قضیه رو میپیچونی هااا به این میخوام برسم که اینقدر نگو علم و منطق! افتاد؟!

اگه این چیزایی که گفتم به نظرت** بلغور کردنه**، در اون صورت متاسفم که بحث رو شروع کردم باهات…بدرود

__

کاملا مشخصه کی داره قضیه رو میپیچونه!

میشه بگی من کجا فتوا صادر کردم «علم ینی حقیقت»؟! گفتم حقیقت خارج از دایره علم و منطق نیس. مطمئنی میفهمی اصن معنی این جمله ساده رو؟!

درضم جنابالی که انقد حقیقت حقیقت میکنی خودت لطف کن برا ما شرح بده این حقیقت چیه؟ البته بدون حاشیه رفتن و تئوری ساختن و داستانسرایی

1 ❤️

2016-02-10 19:38:22 +0330 +0330

“حقیقت خارج از دایره علم و منطق نیس”

شما لطف کن اول شرح بده این کوفتی که اینجا بلغور کرده چه معنی میده ؟! بعد

در ضمن عادت کن به چیزهایی که خارج از دانش و فهمت هستن، نگو داستانسرایی!

0 ❤️

2016-02-10 19:51:28 +0330 +0330
نقل از: earthless "حقیقت خارج از دایره علم و منطق نیس"

شما لطف کن اول شرح بده این کوفتی که اینجا بلغور کرده چه معنی میده ؟! بعد

در ضمن عادت کن به چیزهایی که خارج از دانش و فهمت هستن، نگو داستانسرایی!

__

عجب! مث که خودتم عادت داری به چیزایی که خارج از قدرت فهمت هسن بگی کوفت! ?

پسرجون حداقل توضیح من یه اصل همه فهمو ساده س، مث مقاله فیزیک کوانتومی هم نیس که احتیاج به علم شکاف هسه و مواد داشته باشه! ?

حالا باز اگه متوجه معنیش نمیشی(که عجیبم هس یخوده!) یه مثال ساده میزنم: پدید اومدن ماهیت خودت (به عنوان نوع بشر) و تکامل به این صورت امروزی رو میشه با علم مطابقت داد، شکلگیری روانتم با توجه به شرایط محیط قابل ارزیابیه. لذا تو به عنوان یه آدم با جادو به اینی که هسی الان نرسیدی! شواهدش هم با علم و منطق مطابقت داره. گرفتی الان مطلبو یا نه؟

حالا جنابالی توضی بده که سراپا گوشیم

0 ❤️

2016-02-10 21:12:54 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95

آره میدونم چه اتفاقی میوفته! ولی فقط برای خودم نه برای شما. این یعنی ادعام گوش فلک رو نباید کر بکنه. این یعنی نباید خودمو تافته ی جدا بافته و دانای کل بدونم…

آقا من شدیدا دارم شیفته معلوماتت میشم و تصمیم گرفتم یکی از پیروان طریقت شما باشم. میشه بگی بعد از مرگ چه اتفاقی قراره بیفته که من ایمانم رو در طریقت شما چهار میخه کنم؟

از کجا آمده ام؟ آمدنم بهر چه بود؟ به کجا میروم آخر؟؟؟

0 ❤️

2016-02-10 23:41:00 +0330 +0330

بر فطرت انسانی بودن دین نمیخاد ، تمام انسانها زیبایی را دوست دارند و از زشتی و بد بودن بیزارند ،دروغ گفتن ، فحشا ،دزدی ، قتل و تجاوز ،را همه ادمها فارغ از هر دین و مذهبی که دارند بد میدونند ، و خوبی ها را تایید میکنند ادیان الهی امدند تا به این فطرت انسانی نظم بدند و هدفمندش بکنند ، نوید جاودانه شدن را به انسان بدند، اگر بغیر از این باشه ، زندگی کردن ما با دیگر جانداران فرقی نداره ، و بی معنا میشه ، تحمل زندگی با تمام فراز و نشیب هاش ،برای مرگ و مردن مضحک و از عقلانیت بدوره

0 ❤️

2016-02-10 23:45:08 +0330 +0330

بر فطرت انسانی بودن دین نمیخاد ، تمام انسانها زیبایی را دوست دارند و از زشتی و بد بودن بیزارند ،دروغ گفتن ، فحشا ،دزدی ، قتل و تجاوز ،را همه ادمها فارغ از هر دین و مذهبی که دارند بد میدونند ، و خوبی ها را تایید میکنند ادیان الهی امدند تا به این فطرت انسانی نظم بدند و هدفمندش بکنند ، نوید جاودانه شدن را به انسان بدند، اگر بغیر از این باشه ، زندگی کردن ما با دیگر جانداران فرقی نداره ، و بی معنا میشه ، تحمل زندگی با تمام فراز و نشیب هاش ،برای مرگ و مردن مضحک و از عقلانیت بدوره>

0 ❤️

2016-02-11 02:25:55 +0330 +0330

اولین باره که توی یک تاپیک که در مورد دین و مذهب درموردش بحث میشه وارد میشم و پست میذارم !
چون اینجا شهوانیه , و اصلا نمیدونم چه سیاستیه که تو یه سایت سکسی تاپیک از دین و مذهب زده میشه ؟!
الانم چون عنوان تاپیک حکایت بود ,نظرمو جلب کردو اومدم ببینم چ خبره !
ولی دست مریزاد … جدا کیف کردم …
چه اشعاری … چه بحثی … چه مناظره ای …
با دقت گفت و گو ی هردوتون رو خوندم ,نظر اسکلت با عقل من بیشتر جور در میاد . ولی برای earthless احترام قاعلم ,چون ب هر حال داره از عقیدش دفاع میکنه.
فقط ای کاش حرفاتون به کل کل و توهین و رو کم کنی و تمسخر هم دیگه کشیده نمیشد, و میتونستید در آرامش کامل از عقاید خودتون در برابر هم دفاع کنید . ( البته آرامش در گفت و گو چیزیه که کمتر در جامع ما اتفاق میوفته ) !

0 ❤️

2016-02-11 06:43:43 +0330 +0330

خیلی خوشم اومد واقعا عالی بود …
یادم باشه این جمله رو برا روزی که مادر شدم( ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﻯ ﻓـــــﺮﺯﻧﺪ، ﺗﻨﻬـﺎ ﺍﺯ ﺧــِــرَﺩ ﭘﯿــــﺮﻭﻯ ﻛﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿــﻨﻮﯾﺖ ﺑَـــــﺮَﺩ )… بازم اگه از این شعرا داری بذار دمتم گرم :)

0 ❤️

2016-02-11 13:38:51 +0330 +0330
naz gool khanoom: اولین باره که توی یک تاپیک که در مورد دین و مذهب درموردش بحث میشه وارد میشم و پست میذارم ! چون اینجا شهوانیه , و اصلا نمیدونم چه سیاستیه که تو یه سایت سکسی تاپیک از دین و مذهب زده میشه ؟! الانم چون عنوان تاپیک حکایت بود ,نظرمو جلب کردو اومدم ببینم چ خبره ! ولی دست مریزاد ..... جدا کیف کردم ... چه اشعاری ... چه بحثی .... چه مناظره ای .... با دقت گفت و گو ی هردوتون رو خوندم ,نظر اسکلت با عقل من بیشتر جور در میاد . ولی برای earthless احترام قاعلم ,چون ب هر حال داره از عقیدش دفاع میکنه. فقط ای کاش حرفاتون به کل کل و توهین و رو کم کنی و تمسخر هم دیگه کشیده نمیشد, و میتونستید در آرامش کامل از عقاید خودتون در برابر هم دفاع کنید . ( البته آرامش در گفت و گو چیزیه که کمتر در جامع ما اتفاق میوفته ) !
__

دوست گرامی درسته اینجا سایت سکسیه ولی میبینید که تالارای غیرسکسی(ادبیات/هنر/سیاست/دین و…) هم داره. خودِ من به عنوان یه کاربر همون قد که تاپیک سکسی دارم، تاپیک غیرسکسی هم دارم. و ایضاً درمورد بحثای مذهبی خب یه سوال کلیدی: اگه اینا رو اینجا نگیم پس کجا بگیم!؟ ما فعلا حسابو رو این گذاشتیم که شهوانی امنه و ماتحت مام از تجهیزات نظامی در امان!

درضم از اینکه به گفتگومون توجه داشتید و با دقت مرور کردید نهایت سپاسگزاری رو دارم ? هر چن جواب یه سری مغالطاتو سخ میشه با آرامش داد ولی بهرحال چشم، اگه این جناب برگش واسه ما توضی داد فازش چیه و قول داد اون بالابالاها که رف سلام مارو هم برسونه؛ ایندفه سعی میکنم بیشتر باش مدارا کنم!

.

icy_girl: خیلی خوشم اومد واقعا عالی بود ... یادم باشه این جمله رو برا روزی که مادر شدم( ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﻯ ﻓـــــﺮﺯﻧﺪ، ﺗﻨﻬـﺎ ﺍﺯ ﺧــِــرَﺩ ﭘﯿــــﺮﻭﻯ ﻛﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿــﻨﻮﯾﺖ ﺑَـــــﺮَﺩ )... بازم اگه از این شعرا داری بذار دمتم گرم :)
__

لطف داری ? اون روز زیاد دور نباشه سلوااااااط! (party)

1 ❤️

2016-02-11 16:57:49 +0330 +0330

بذا باباشو پیدا کنم بعد برام آرزو کن هههه

0 ❤️

2016-02-11 17:27:05 +0330 +0330

بازم که تو واسه خودت چیز میز بلغور کردی؟
فاز من همون توی اولین پستم هم مشخصه
اگه انسان به قول خودت تنهاس توی این کهکشان راه کیری! پس فرقی نمیکنه که مثل شما بی دین باشه یا دیندار
قرار بود شرح بدی یعنی چی حقیقت از دایره ی علم خارج نیست که یه مثال تخمی تخیلی زدی که به درد گورباچوف هم نمیخوره!
کل حرف من اینه: دینداران و بی دین ها هر دو بدبخت هستند چون چیزی از حقیقت نمیدونن… تمام!

0 ❤️

2016-02-11 17:37:40 +0330 +0330
نقل از: earthless بازم که تو واسه خودت چیز میز بلغور کردی؟ فاز من همون توی اولین پستم هم مشخصه اگه انسان به قول خودت تنهاس توی این کهکشان راه کیری! پس فرقی نمیکنه که مثل شما بی دین باشه یا دیندار قرار بود شرح بدی یعنی چی حقیقت از دایره ی علم خارج نیست که یه مثال تخمی تخیلی زدی که به درد گورباچوف هم نمیخوره! کل حرف من اینه: **دینداران و بی دین ها هر دو بدبخت هستند** چون چیزی از حقیقت نمیدونن... تمام!

__

عاقای ظاهراً محترم، اول از هرچیز یاد بگیر شعور داشته باش مث آدم حرف بزن. با این لحنی که تو به کار بردی خعلی جلو خودمو دارم میگیرم به مسلسل فوش نبندمت... دوماً قربانی فرار مغزها ازت پرسیدم تو خودت از "حقیقت" چی سرت میشه که واسه ما رفتی منبر هی حقیقت حقیقت میکنی. سوماً... اون بالامالاها خوش میگذره؟!

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «